penktadienis, birželio 14, 2013

Moral of the story is never do things.

Geras dvi minutes sėdėjau ir spoksojau į pavadinimą ir galvojau. And you know what, jame yra krislelis tiesos. Kiek kartų mes stengiamės ir bandom, kol galiausiai viskas sugriūna į mažyčius gabaliukus, kurių net sugraibyt neina, kad nors kiek atstatyti buvusio tikslo. Kiek kartų žiūrėjom kaip kiti trypia mūsų viltis ir svajones? Kad ir kaip stengėmės nepavyko, neišėjo, tiesiog nesigavo.
Auksinė taisyklė - jei nieko nedarysi, nieko ir nebus. Faktas, kad jei nebandysi, neverksi, kad nepasisekė, bet tuo pačiu ir (galbūt) nesidžiaugsi, kad pavyko. Juk ne visada viskas būna blogai, gal tiesiog reikėjo kitu būdu siekt to ko norėjai. Arba suvokti savo galimybes, kurios nėra jau tokios beribės. Pavyzdys: merginai patinka vaikinas. Ji atkakliai jam rašo ir bando su juo susipažinti. Jam atsibosta, jis siunčia ją velniop. Ji nusivilia ir kartoja sau, kad daugiau niekada nerašys jokiam patinkančiam vaikinui. Ir suvokia tą moralą: niekada nieko nedaryk. Ir tų galimybių labai daug nebuvo - žmogui per prievartą neįtiksi. Geriausia tyliai viską užmiršti ir gyvent toliau.
Kita šitos minties pusė - jaunas vaikinas rašo apsakymus. Vieną dieną, jo apsakymus nusprendžia peržiūrėti garsi leidykla. Jį pradeda kankinti abejonės. Rodyti, nerodyti? Galiausiai nusprendė parodyti, nes nieko nepraras. Leidyklai jo apsakymai pasirodė puikūs, jis išleido knygą, kuri susilaukė didelio populiarumo ir jam niekad nereikėjo valgyti greitai paruošiamų sriubų iš pakelių vakarienei. Jeigu jis nebūtų pabandęs - nebūtų taip nutikę. Šiuo atveju aplinkybės buvo palankios. Bet kaip sužinoti ar pasiseks, ar ne? Bandyt. Pasikliaut nuojauta. Pasitikėti savimi. Keletas dalykų, kurie niekada nepamaišys.
O šiuo sakiniu tikėti ar ne, smerkti ar ne - jūsų reikalas. Kitaip tariant, patys esame savo likimo kalviai ir patys sprendžiame ką daryti, o ko ne.
But if you never try you’ll never know
Just what you’re worth
..

Dienos klausimas: ar nustojate bandyti po pirmos nesėkmės?

8 komentarai:

 1. Po pirmos nesėkmės aš pradedu labai graužtis, nukabinu nosį, atrodo, kad niekad daugiau nebebus gerai ir pnš. Tik po kurio laiko (bet greitai) ir vėl bandau iš naujo.
  P.S. Smagu, kad įdėjai mano mėgstamiausią dainą :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visi turbūt pereina tą graužaties būsena, kai nepavyksta kas nors. Svarbiausia vėl atsitiesti ir bandyti dar kartą. ^^
   P. S. Ji ir mano mėgstamiausia.! :D

   Panaikinti
 2. Dažniausiai ne, ir dėl to man labai liūdna... :( Norėčiau tai pakeisti savyje...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manau, kad žiupsnelis valios ir pasitikėjimas savimi turėtų tai sutvarkyti. :)

   Panaikinti
 3. Kas nerizikuoja, tas negeria šampano! Aš bandau. Galbūt nepavyksta, bet tada turi progą suprasti, kodėl kažkas nepavyko ir kur padarei klaidą. Tada telieka iš jos pasimokyti ir tai jau tampa pamoka. Mano gyvenime buvo labai daug atvejų, kai kažkas nepavyko. Bet niekad nenuleidau rankų! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tavo požiūris užkrečia labai dideliu entuziazmu! :D
   Keep going!

   Panaikinti
 4. As kazkaip prisibijau rizikuot:( man tas labai nepatinka, taciau kartais tiesiog nerizikuoju, nes bijau nusivilt, per kelis metus kazkaip issitvyrojo manyje ta baime rizikuoti. Ir jin butent tada pasirodo, kai ateina laikas bendrauti su naujais zmonemis, arba vaikinais. Noretusi, kad kazkas kazkaip mane padrasintu labiau rizikuot;///

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Rauk su šaknim tą baimę ir bandyk rizikuoti, nes, kas žino, galbūt atrasi kažką naujo, galbūt gyvenimas taps dar gražesnis. :)

   Panaikinti