trečiadienis, rugpjūčio 14, 2013

Gordon B. Hinckley "Gyvenimo kelias"


Labai ilgai šita maža žavi knygutė gulėjo mano stalčiuje. Bet pagaliau atėjus vasarai, kai nereikėjo skaityti ilgų romanų, kad įtikti mokytojai atsiskaitant užklasinį skaitymą aš ištraukiau ją iš stalčiau ir per porą dienų perskaičiau. 128 puslapiai, kurie pakeitė mano požiūrį. Na, iš dalies. "Vertybių knyga paaugliams ir jų tėvams" - taip skelbė užrašas virš pavadinimo. G. B. Hinckley patirtis ir tikėjimas sudaro gerą strategiją arba planą, kaip teisingai žingsniuoti per gyvenimą ir išnaudoti geriausias galimybes. Viskas susideda iš devynių principų:
Būti dėkingiems.
Būti protingiems.
Būti aktyviems.
Būti švariems.
Būti teisingiems.
Būti pozityviems.
Būti kukliems.
Būti ramiems.
Būti pamaldiems.
Kadangi aš nepasigiriu uoliu ėjimu į bažnyčią ir tikėjimu, šiek tiek erzino dažnas Dievo prikaišiojimas. Taigi - jeigu esi netikintis, geriau neskaityk tos knygos. Iš tiesų, knyga puikiai padeda suvokti tikrąją pasaulio esmę, kaip viskas yra ir kaip turėtų būti. Ką reikia daryti, kad išsilaikyti ant to lyno ir nenudribti. Iš visų devynių principų sugebu laikytis tik kokių keturių. Savaime suprantama, kad ir Maskvą ne per vieną dieną pastatė. Reikia turėti daug valios ir noro keistis ir pradėti gyventi taip kaip parašyta toje knygoje. Nors keletas patarimų man nelabai patiko, bet nenoriu reikšti kažkokios negatyvios nuomonės ir niurzgėti. Būti pozityviems.. Iš tiesų, šitas lengvas skaitinys morališkai įkvepia ir duoda kažkokios motyvacijos gyventi geriau, švariau, prasmingiau. Po truputuką ateina suvokimas, kad reikia imti visas galimybes iš gyvenimo. Ir plyta po plytos statyti tą savo gyvenimą: gerai mokytis, baigti mokslus, studijuoti, gauti profesiją, sukurti šeimą, toliau auginti karjerą ir galiausiai ramiai išeiti, kai žinai, kad viskas ką norėjai jau pasiekta. Knyga tarsi savotiškas vadovėlis, kuriame mokoma visų gyvenimo paslapčių, o devyni principai tarsi devynios taisyklės. Laikykis jų ir viskas bus gerai.
Autorius negaili mūsų kartai komplimentų. Ypač įvade. Jo manymu mes esame išrinktoji karta, kad šis laikotarpis pats įdomiausias gyventi. Mano manymu, gan svarbu gauti tą tokį skaitytojo prielankumą ir simpatiją. Tais komplimentais jam pavyko, nes perskaičius jautiesi iš tiesų kažkoks ypatingas. Iš tiesų, nuo mūsų priklauso didelė dalis ateities. Kas bus, jei į rankas paimsim pasaulį visiškai nežinodami elementarių gyvenimo dalykų ir dėsnių..
"Jeigu šiandien jaučiatės lyg lapai nešami sraunios srovės, susikaupkite, pasitempkite ir pasiryžkite patys koreguoti savo gyvenimo kursą." Dienos klausimas: ar turite kokių nors savų principų, kurių laikotės? 

4 komentarai:

 1. Turiu principų, įvairių įsitikinimų, tik nelabai apie juos galvoju.:D O šiaip nežinau, ar galiu skaityti tokias mintis principais, bet kiekvieną dieną pabundu su mintimi, kad bus gera diena(iš karto šypsausi ir kuriu mielą bei gerą rytą), nuolat stengiuosi galvoti pozityviai(na, net ir stengtis nereikia :3), kai tik prisimenu, darau ką nors kitaip nei įprastai ir panašiai.:)
  Ir turiu įprotį pamačiusi valandų ir minučių vienodą skaičių pakartoti mintyse vieną frazę, kuri į mane jau įsišaknijusi..:)

  O knyga man skamba kaip "Normalus kelias į normalumą" :D Tiesiog.. taip ribotai. Lyg visi turėtų būti vienodi, galvoti taip pat, laikytis tų pačių principų.. Na, gal kai kam kai kuriomis temomis pagelbės, bet man nepatinka ta mintis, jog knyga nori visus suvienodinti..:)
  Bet ne visi turi išsiskirti, nes jei visi išsiskirs, visi bus vienodi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Iš tiesų pritariu tau - knyga bando suvienodinti ir visus paversti gerais Dievo vaikais. Bet ten buvo ir keletas gerų, motyvuojančių minčių. :D
   Ir pritariu paskutiniam sakiniui, kad jei visi išsiskirs - visi bus vienodi..
   Ačiū!

   Panaikinti
 2. "Ir plyta po plytos statyti tą savo gyvenimą: gerai mokytis, baigti mokslus, studijuoti, gauti profesiją, sukurti šeimą, toliau auginti karjerą ir galiausiai ramiai išeiti, kai žinai, kad viskas ką norėjai jau pasiekta." - Na o mane taip erzina visas tas streotipinis gyvenimo "laikrodis". Juk tai nuobodu! Asmeniškai aš po mokyklos pasiimsiu metų pertrauką ir niekur pirmais metais nestosiu. Bet čia ne į temą...
  Savų kažkokių principų lyg ir neturiu. Na, nebent siekti geriausioo rezultato. Nežinau, ar tai principas. :p

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš ir galvojau, kad pabaigus mokyklą darysiu pertrauką. Bet tikriausiai nepavyks. :D
   Manyčiau, čia ne principas, o gyvenimo nuostata. :D
   Ačiū už komentarą! :))

   Panaikinti