ketvirtadienis, rugsėjo 19, 2013

K - Kūrybinga.

Per etiką žaidėm žaidimą. Turėjom apibūdinti save pagal savo vardo raides, o kiti turėjo pritaikyti vieną iš tų apibūdinimų tam žmogui. Vos perskaičius man savo, visi pradėjo šaukt kūrybinga. Kilstelėjau antakius - nuo kada? Dauguma artimų draugų žino, kad kartais mąstau ne taip, kaip kiti, kad visada ieškau kitokių variantų. Bet kad visi draugiškai taip šūktelėtų. Ir be jokios ironijos?.. Nuostaba ir sumišimas atsirado mano veide. Prisimenu, tuo gūdžius it viduramžiai, mokyklos laikus, kai visi kitaip mąstantys bendraklasiai buvo nugesinti kitų. O dabar? Kas vyksta? Pradėta vertinti kitaip mąstančius? Pradėta vertinti jų nuomonė?
Nesakau, kad klasėje buvau nurašyta. Ne. Dauguma buvo visai malonūs, bet žinodama jų būdą ir charakterį aš neatsiskleidžiau iki galo, pasiduodavau bandos jausmui. Po kiek laiko žingsnis po žingsnio pradėjau rodyti tikrą save, plaukti prieš srovę. Žmonės tai pamatė ir pradėjo vertinti. Išvada: niekada iškart nerodyk tikrojo savęs. Atsiskleisk po truputį. Nepulk demonstruoti, kad kitaip mąstai, kitaip elgiesi. Gėlės irgi nesiskleidžia iškart. Iš tikro, dabar darosi netgi madinga - pulti maištauti, elgtis kitaip. Bet galiausiai rezultatas vis tiek gaunasi toks: didelė masė žmonių, kurie maištauja ir kiekvienam atrodo, kad elgiasi kitaip, nors iš tiesų elgiasi visi taip pat. Keistas tas pasaulis.
Gyvenimas mano kol kas bėga paprastu, kasdienišku tempu. Ant stalo vis ta pati knygų krūva, namų darbai, kuprinė kažkur po kojomis. Ant lovos snaudžianti katė, uniforma šalia jos. O aš sėdžiu ir laukiu kada sutems. Myliu tamsą, myliu tą paslaptingą juodą spalvą ir myliu visą tą mistiką kambario kampuose. Taip pat, laukiu krepšinio.
Šios savaitės vienos iš tų savaičių, kai didžiuojuosi, pasitikiu ir tiesiog žaviuosi savimi. Ne, netapau debesis nosimi sklaidančia būtybe, kuri žiūri į visus iš aukšto. Tiesiog kiekvieną rytą, veidrodyje, į mane žiūri spindinčių žalių akių, besišypsančio veido ir kiek susivėlusių plaukų žmogus. Tokia savimi patenkinta seniai nesijaučiau. Jaučiuosi tiek pat nuostabi, kiek ir visos tobulosios gražuolės veidaknygėje. Oh, come on. Jos tokios pat paprastos ir žemiškos kaip ir kiekvienas žmogus. Visi esam gražūs, visi esam nuostabūs, tik ne visi tai pastebim. O, gaila..
Pati stebiuosi, kaip nekyla noras vaikščioti pasieniais, nuleidus galvą. Einu koridoriaus viduriu, pakelta galva, su šypsena. Viskas atrodo taip gražu ir nuostabu. Net tas žmogus nenervina ir kartais net jo nematau, tik draugės kumštelėjimas į pašonę reiškia, kad kažkur jis sukiojosi. Kodėl mes visi  negalim savyje matyt tų gerų savybių. Būtent tų savybių, dėl kurių turim draugų, esam mylimi ir gerbiami. Kodėl mes matome tik tas blogąsias puses?.. Aukščiau pakelta galva, drąsesni žingsniai, didelė plati šypsena ir pirmyn! Tu gali, aš žinau. Mes visi galim.

Kokios yra jūsų gerosios savybės?

10 komentarų:

 1. Koks kupinas gerų emocijų įrašas! Net siaubingai pavargusi, susivėlusi ir su baisiai skaudančia galva perskaičius įrašą nusišypsojau. Kaip visada įkvepi noro gyventi toliau. :)
  Save apibūdinčiau kaip draugišką, globėjišką, padedančią ir išklausančią. Gal ir per gerai truputį. :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū tau! Labai smagus jausmas, kai žinai, kad įkvepi kitus kažkuo. :)
   Niekada nesakyk, kad per gerai save apibūdini! Sąžiningai manau, kad viskas yra tiesa ir kad blogų savybių skaičius pas tave yra lygus 0. :)

   Panaikinti
 2. O mes kalbėjom apie tai! :) Esi tikrai labai kūrybingas žmogutis, todėl klasė pasakė visišką tiesą. Turi labai brandų mąstymą ir šiaip, gili asmenybė esi. Taip, kad ta proga sukurk ką nors! Laukiu. ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū tau! Būtinai kažką reikės sukurti. :D Idėjos jau kunkuliuoja smegenyse, reikia tik užrašyti!
   *hugs*

   Panaikinti
 3. Tiesą pasakius, visą savaitę laukiau tavo įrašo. Juos taip įdomu skaityti...Dėl kūrybingumo pritariu.
  Labai norėjau parašyti komentarą, todėl kad įrašas labai gražus, bet niekaip nesugebėčiau atsakyti į paskutinį klausimą. Deja. Draugai, draugės apie mane gal kažką ir suregztų, kažką panašaus į tą tavo "kūrybinga",bet.
  Sėkmės tau!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nenuvertink savęs! Mano manymu, esi kūrybingesnė ir už mane! Tikrai! Esi labai šaunus žmogutis ir turi žinoti tai.
   Ačiū tau už tokį šiltą komentarą! *hugs*

   Panaikinti
 4. Tas pasitikėjimas savimi ne tave vieną aplankė. Galbūt mums, kitaip mąstantiems, ruduo į naudą :D kitokios išvados nežinau. Keep going!

  AtsakytiPanaikinti