ketvirtadienis, spalio 03, 2013

Mokytojų diena, mano egzistavimas ir trys dienos.

Kuo yra gerai ta mokytojų diena, mums, paprastiems mokiniams? Visų pirma, visi mokytojai labai patenkinti, apsikrovę gėlėmis, saldainiais ir kitais niekučiais. Antra, vyksta šioks toks renginys, kurio dėka numuilinam šiek tiek pamokų (nors ir nenumuilinom to fizikos kontrolinio..) Trečia - rytoj jokių pamokų, nes šios nuostabios šventės proga, mokytojai išvažiuoja kažkur į Žemaitiją. O kur dar tas laimingas auklėtojos veidas, kai gavo tas gėles ir kitų mokytojų šypsenos, per renginį. Pastarasis buvo tikrai visai nieko.
Šita savaitė buvo tikrai sudėtinga. Jaučiuosi lyg visas tas mokymasis kontroliniams būtų ištraukęs mano smegenis, jas suspardęs ir vėl atgal įdėjęs. Jos nebefunkcionuoja normaliai. Persimokiau? Gal. Turbūt visi žino tą jausmą, kai visi mokytojai žūtbūt nori, kad mes rašytumėme būtent jų dalyko kontrolinius. Ir kai pradeda ginčytis su mumis, kad fizikai ne tiek ir daug reikia mokytis. Daug svarbiau mokytis ką nors kitką. Tuo tarpu, fizikos mokytojas sako, kad reikia daugiau dėmesio teikti fizikai. Uždaras ir kvailas ratas, iš kurio išlipti galima tik sudėliojus nors po du kontrolinius per dieną. Bet nieko. Ištvėrėm. Ir nuotaika po, paskutinio šią savaitę, kontrolinio siekė dangų. Ir namų darbų nebestūkso didelė krūva, kaip kad praeitą savaitgalį. Juk po kontrolinių jokių namų darbų, tiesa? Smagu, labai smagu, atsipūsti per trijų dienų savaitgalį, su daug saldumynų, Formule - 1, Supernatural ir kitom savo gyvenimo meilėmis.
Tikriausiai visi esam kaktomuša atsitrenkę į tokį nemalonų jausmą, kaip tas nereikalingas. Kaip koks šešėlis saulėta dieną mane persekiojo šitas jausmas. Atrodo viskas ok. Niekas klasėje manęs nestumdo, nepravardžiuoja. Netgi pakelia nukritusį tušinuką ir pasako "Labas rytas" rūbinėje. Tai iš kur tas jausmas? Turiu tokį įprotį - mažus nutikimus iškelti aukštai aukštai. Kaip šieno glėbėlį ant šakės, kraunant kupetą. Ir mažas stumtelėjimas mane iškart nuteikia tokioms mintimis - aš nereikalinga, niekam neįdomi. Šypsena dingsta nuo veido, kaip trupiniai ant stalo, perbraukus su drėgnu skuduru. O kadangi dažniausiai visada būnu su ja, dauguma tai pastebi, bet tik keli sugeba paklausti kas yra. Bet argi pulsiu aš pasakot jiems, kad jaučiuosi nepritapusia ir šiek tiek atstumta?.. Jie pradės graužtis, o aš to nenoriu. Jie geri žmonės. Taigi, aš tiesiog šypteliu ir pasakau, kad viskas gerai. To užtenka. Turi užtekti.
Bet yra ir geroji šios savaitės pusė: išmokau sakyti ne. Dabar jau bus sudėtinga manęs išmaldauti padaryti informatikos namų darbus ar padėti per fizikos kontrolinį. Panelė Padėjėja išėjo atostogų. Jau jaučiau tas peržengtas ribas. Reikėjo tik suimti save ir pradėti dažniau vartoti tą dviejų raidžių žodelį. Nemėgstu jo, bet jis naudingas!

Kaip sekasi Jums?P. S. Šiaip tokių dalykų nedarau, bet visada norisi žinoti kitų nuomonę. Būtų super, jeigu sugaištumėte porą minučių ir atsakytumėt. Ačiū! *hugs*
Apklausa.

6 komentarai:

 1. Prisimenu,kol gyvenau LT,kankinausi dideliais krūviais,o dabar viskas kitaip :) Puikiai žinau tavo situaciją ir palaikau visom jėgom,nes ten ,,išsunkia'' viską :) Šaunu,jog ištvėrei :)
  Na,o man sekasi ,,per vidurį'' (nežinau kaip išsireikšti). Na,nieko ypatingo,tačiau nieko blogo :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Žinai, mane dabar į neviltį nuvarei su tokiu įrašu Kitą savaitę manęs laukia 6 kontroliniai ir anglų pasakojimas, nekalbant apie šiaip pamokas, kurių metu imsim naujas temas. Dėl to jausmo, žinok, kad ne tu viena jį kartais jauti. Pas mane labai panašiai. Rytais sveikinamės, padedam, kai reikia, pakalbam, susitinkam po mokyklos su daugeliu, tačiau vis tiek kartais jaučiasi, kad nesi svarbi klasės dalis, tik ta menkutė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei jau aš išgyvenau rusų pasakojimą, anglų rašinį ir keturis kontrolinius - išgyvensi ir tu. Paskui toks lengvumo jausmas apima!
   Vat, būtent. Jautiesi tik menkute klasės dalimi, nors norėtum būt ta didesne dalimi..

   Panaikinti
 3. Kelintokė esi?
  Aš nebepamenu kada taip sunkiai mokiausi, o gal tai su manimi daro III klasė. Tai šiaip įdomu.
  Na, kontrolinių maratonui pasibaigus, galima atsipalaiduoti, bet neperdaug.
  Patinka Supernatural? Puiku! O bandei žiūrėti American Horror Story?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. 10-okė.
   Nežinau, gal tik pas mus taip atrodo sunkiai viskas.
   Nope, nebandžiau, bet ačiū už pasiūlymą! Būtinai pasidomėsiu. :))

   Panaikinti