sekmadienis, spalio 27, 2013

Stot! Fuksai eina.

Tiesą sakant, dauguma sėdėjo..
Visa šita savaitė prieš atostogas buvo pilna sumaišties. Ryte vietoj įprastų "Labas rytas" buvo klausiama "Kada repetuojam???". Taip, ši savaitė buvo pati įdomiausia antrokams (dešimtokams) ir pirmokams (devintokams). Galiausiai atėjo ir viso šito balagano kulminacija - ketvirtadienis, diena, kai visi taškai ant i bus sudėti, o fuksai nuleisti ant žemės.
Ketvirtadienio rytą ypač sunkiai kilau iš lovos. Tiesiog, visas tas nuovargis darė savo. Bet prisiminus kokia šiandien diena ir faktą, kad aštuntą ryto jau turiu stovėt kažkur užkulsiuose, šokau iš lovos taip, kad net vargšę katę išgąsdinau. Pastovėjus prie salės ir šiek tiek padrebėjus pačioje salėje prasidėjo pirmoji repeticija. Of course, mes nebūtumėme mes, jeigu ko nors nesugadintumėme. Reikliausia mokytoja buvo itin nepatenkinta. Visi išsiskirstėm iš repeticijos vos tik nuaidėjus paskutiniams žodžiams. Labai sunku kažką gero padaryti, kai kitas to nevertina ir vien tik rėkia.. Pirmą pamoką pratupėjus salėje, antrą pamoką pasėdėjus ir nieko nenuveikus dailėje visos merginos subėgom pas auklėtoją. Taip, taip. Trečia pamoka - kūno kultūra, pas pačią pačiausią auklėtoją. Dar nebuvo galimybės tuo įsitikinti. Iki to ketvirtadienio. Tikrai - turim  pačią geriausią auklėtoją, kokią tik galima turėti. Ji leidžia mums nedaryti kūno kultūros, leidžią neiti į fiziką, o vietoj to sėdi su mumis valgykloje prie to paties stalo ir kalba su mumis, kaip su savo draugais.
Vis dėlto, nedėkingai, bet būtent per savo laisvą pamoką turėjom vėl eit repetuoti.. Šįkart viskas ėjo žymiai sklandžiau ir aš jaučiau, kad per renginį viskas bus gerai. Privalo būti. Taigi, be pietų, šiek tiek suirzusi ir piktoka prasėdėjau lietuvių kalboje, o galiausiai visą alkį numušė žinia, kad mūsų šaunusis istorijos mokytojas paleidžia iš paskutinės pamokos. Su keliom klasiokėm nuskubėjom pas auklėtoją, šiek tiek apsitarėm kas ir ką, o aš išsmukus su drauge nulėkiau nusipirkt tų skaniųjų sausainių, nes tiesiog bijojau, kad renginio nesugadintų mano urzgiantis skrandis. Greituoju būdu sudorojus visą pakelį, persirengus ir pasisėdėjus mokytojų kambarėlyje, kol man pynė plaukus, o kitos juos tiesino (laikykit mane trenkta, bet niekaip nesuprantu, kam juos tiesint..), pasišnekėjus su auklėtoja, pavogus porą krepšinio kamuolių ir pasiuntus juos į kažkur į lanką, nutipenome į salę, kurioje jau dūzgė kiti mokiniai darydami košę fuksams, kartodamiesi scenarijų arba tiesiog siausdami ant scenos. Dar kelios minutės. Ir galiausiai balsas: "Ateina!". Visi susigrūdom į tuos ankštus užkulsius ir laukėm. Laukėm, laukėm.. Galiausiai išlindom ir žiūrėjom, kaip klykauja pirmokai, kai juos barsto ryžiais ir tepa briliantine žaluma. Tada vėl nėrėm į užkulsius ir kažkaip keistai, iš šono stebėjome renginio pradžią.
Krikštynų tema - tautų kalėjimas/teismas. Rinkitės temą kurią tik norit. Iš tiesų, aš jose labai didelio vaidmens neužėmiau. Buvau kaip ir idėjų fabrikėlis, darbininkė ar tiesiog pagalbininkė. Viskas ką turėjau daryt renginio metu sėdėt ir vaidint prisiekusiąją. Ir dar mojuot Italijos vėliavele. Taigi, praėjus kažkokiai minimaliai įžangai, į sceną didingai išėjo teisėjai, prokurorai ir prisiekusieji. Pradėjau juoktis, kai pamačiau šiek tiek išsigandusius ir išterliotus pirmokus. Vyr. teisėjas aiškino kas jiems bus, o mes suokalbiškai žvalgėmės ir juokėmės iš pirmokų. Tik mes žinojom, kas jiems bus. Viską pradėjo filmukas apie fuksus. Buvo neblogas, tikrai neblogas.. Pažiūrėjom į jų prisistatymus, po kurių jie gavo kažkokios neaiškios košės (kruopos, čili pipirai, kmynai, druska..) Pažiūrėjom, kaip jie per minutę valgo daug daug sausainių, kaip gerią kažkokį neaiškų gėrimą, kurį dauguma pauosčius susiraukė.. Toliau sekė jų namų darbai. Žinot, visai neblogi buvo. Tik vienos klasės šiek tiek per ilgai užsitęsė.. Žiūrėjom kaip jie stato piramides iš savęs, kaip daro gyvą portretą, kaip dainuoja. Prisiekusieji pareiškė kritišką nuomonę. (Ačiū, Vilijai ) Toliau pirmokėliai gavo ieškot centų tešloje, žvejot obuolius burna iš pieno ir vandens mišinio. Po visų kankinimų įlėkė advokatai, kurie neva juos turėjo išteisinti. Pasikvietė pirmokų auklėtojus, jie prisistatė, užrišo jiems akis ir liepė atpažinti savo auklėtinius. Šiek tiek fail buvo su šita užduotimi. Bet apsimetėme, kad to nematėme ir užskaitėme. Dar pakankinom tuo vaikus ir galiausiai vienas advokatas išplėšė mikrofoną iš prokuroro ir pasakė, kad jie jau užtektinai prisikentėjo. Teisėjas sutiko, liepė klauptis garduose tupintiems kaliniams ir sakyti priesaiką. Keista, kad tik į pabaigą jie pradėjo iškraipyti žodžius. Prisiminus mūsų sakomą priesaiką, ten viską sakėme priešingai. Taigi, pasiėmė tie fuksai tuos savo pažymėjimus ir paplojom vieni kitiems ir šiek tiek pasilinksminę išsiskirstėm. Einant namo stebėjausi, kaip greitai viskas baigėsi. Bet tuo pačiu ir atsikvėpiau, kad dabar nebereikės lėkt šen bei ten, galvojant kažką ir taip toliau.
Mano nuomone, renginys, nepaisant keleto nesklandumų, praėjo puikiai. Nuomones girdėjau vien teigiamas, o ir man pačiai buvo labai linksma stebėti, kaip jie krapštosi toj tešloj, geria kažkokį skystį ir šiek tiek klysta per prisistatymus. Mokytojai irgi buvo labai patenkinti. Teigė, kad renginys buvo gražus, kad čia buvo puiki treniruotė prieš kitais metais mūsų rengiamą šimtadienį. Ir netgi buvo nustebę, kad pasilikom sutvarkyti salės. Hehe, mes faini. Žinom.
Sunkoka buvo išgyventi penktadienį, kai po didelių emocijų turėjom rašyti muzikos teorijos kontrolinį..
Ką gi, fuksai pakrikštyti, antrokai laimingi, mokytojai patenkinti, valytojoms nereikėjo tvarkyti salės vienoms - galima ramiai atostogauti.Kokie renginiai būna pas jus mokykloje?

8 komentarai:

 1. Kažkodėl manau, jog tokios rimtesnės krikštynos su tema net gi įdomiau. :) Pas mus buvo tik išsityčiojimas, jokio per didelio oficialumo, o pas jus ir tema - liuks, ir pasiruošimas. Spėju buvo tikrai geras renginys, o ir užduotys ne tokios super paprastos, rodos, buvo. :D Šaunuoliai, o tas jausmas būti viršesniam už kitus, aš garantuoju, patiko. :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Hehe, ačiū! :D
   Taaip, tas jausmas, kai esi viršesnis už kitus - nerealus. :DD

   Panaikinti
 2. Kaip smagiai viskas skamba!:D Aš devintokė, bet pas mus jokių krikštynų nebuvo ir nebus -.- liūdna. O pas jus kaip fainai!
  Naujoje mokykloje dar kol kas nelabai nutuokiu, kokie renginiai vyksta, žinau tik apie "Euroviziją"(kuri jau buvo) ir karnavalą.:3

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū!
   Pas mus būna analogiškas renginys Eurovizijai, tik pavasarį. Bet užtat nebūna karnavalo. :(

   Panaikinti
 3. Pas mus tai tiesiog tuos devintokus vaikosi vandens šautuvais ir teplioja visokiom 'pliurzėm'... O jums, matau, smagu labai :)
  Noriu ir aš prisiekusi būt :D (ne tik šiaip, bet ir tikrovėj) ;D ...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Krikštynos visada būna diidelis renginys. Aišku, šimtadienui neprilygsta, bet vis tiek tenka daug darbo įdėti. :) Ačiū.
   Prisiekusieji iš tikrųjų nieko neprisiekė. O aš visai norėjau uždėt ranką ant kokios gimnazijos chartijos ir prisiekt ką nors.. Ką gi..

   Panaikinti
 4. Linksma pas jus buvo, bet aš žiūriu čia tik pas mus mokykloje tokie žmonės žiaurūs :DDD Pas mus mokykloje dvyliktokai krikštyja vienuolikokus, o kadangi esu vienuoliktokė, tai pas mane jos neseniai buvo. Tai buvo tiesiog laaaaaaabai baisu, visiškai jokio pasigailėjimo :D Mes turėjome gerti pieną su žuvimi, valgyti cinamoną, garstyčias, druską+cukrų (bet čia švelniausia dalis buvo), iš dubenėlio su pienu+silkė+kiaušiniai+rauginti agurkai trėjome traukti kažkokius daikčiukus, nuo žiauriai vandeniu užpiltu laiptu su užpakaliais turėjome nusileisti 3 aukštus, lindome per maišų tunelį, kuriame buvo pilną sudaužytų kiaušinių, žuvies, o plius dar prieš tai lindę žmonės buvo prispjaudę, tai iš vis malonumas :DDDDD Ir čia aš išvardijau mažiau nei puse viso to, ką mes darėmė :D Po krikštynų mes taip siaubingai atrodėmė, o plius dar kvapas... :D Tai mokyklos duše turėjome praustis (vos viską nusiprausiau) :D Tai va, jus laaabai švelnūs žmonės :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Hehe, ačiū už komentarą!
   Manau, kad pas mus būtų buvę panašiai, bet mokytojai labai viską kontroliavo. Net nušvilpt fuksų neleido. :(( Bet nujaučiu, kokie įspūdžiai gyvenimui lieka po tokių krikštynų. :D Šaunuolė, kad ištvėrei!

   Panaikinti