šeštadienis, sausio 11, 2014

Įkvėpimo paieškos.

Kiekvienam žmogui būna dienų, kai ant slenksčio pasirodo labai svarbus dalykas gyvenime - įkvėpimas. Tai toks mažas padarėlis, kuris padeda kurti šedevrus, atlikti darbus ir tiesiog nuveikti kažką prasmingo. O ką daryti jei jo niekaip neprisišauki? Nors ir neturiu daug patirties jį kviečiantis, esu išbandžius nemažai dalykų, pradedant arbata ir migdoliniais sausainiais ir baigiant baugiu kambario apšvietimu, turiu kelis užtikrintus būdus. Pamaniau, kad gal pravers ir jums.
 • Sukurk savo kambaryje jaukią atmosferą. Tinka ir žvakės užsidegimas, arbatos kvapas klaidžiojantis po kambarį, visos reikalingos priemonės suverstos ant lovos, ant stalo padėtas šokoladas ar muzikos garsai tvyrantys ore. Tai tavo erdvė ir tavo taisyklės. Svarbiausia, kad būtų patogu dirbti ir niekas netrukdytų.
 • Susikurk grojaraštį su dainomis, kurios įkvepia. Čia jau kiekvienam pagal skonį. Nesvarbu ar įkvepia žodžiai, melodija ar tiesiog tas gražus tam tikro muzikos instrumento skambesys. Krauk į krūvą visas dainas, kurios bent kiek verčia tave šypsotis, mąstyti apie darbų įvykdymą ir nuteikia teigiamai.
 • Skaityk knygas! Ypač jei tavo įkvėpimas turi ateiti su popieriaus lapeliu ir tušinuku. Turiu omenyje rašymą. Dėkis į galvą kiekvieną įdomesnę frazę, žodį. Galiausiai, tobulės ir tavo gramatikos žinios. O jei nesi tas, kuris rašo, vis tiek skaityk. Tavo vaizduotė tau padėkos. Jeigu prisilietimas prie knygos tau varo niežus - siūlau alternatyvą, kuri nėra tokia naudinga, bet geriau negu nieko - žiūrėk filmus. Kartais paprastutis filmas įkvepia kaip gera knyga!
 • Išeik pasivaikščioti. Grynas oras kartais susuka smegenėles ir jos pradeda kurti tikrus šedevrus! Vaikštinėjant stebėk žmones, nes mes juk tokios įdomios būtybės ant šios planetos paviršiaus. Atkreipk dėmesį, kaip tas praeivis šypsosi, kaip ta moteriškė čiauška telefonu, kaip tas žmogus įdomiai eina šaligatviu, kaip tas berniukas bėga gatve, kad pasivytų mamą, sunkiai nešančią pirkinių maišus. Būk tas budrus stebėtojas.
 • Bendrauk su tais, kurių draugystę vertini labiausiai. Skirk bent kelias minutes, nes kartais paprastas "ką tu?" su geru pašnekovu gali išrutulioti filosofavimą apie mūsų egzistavimą, o pačiame pokalbyje gali atsirasti tikrų perliukų panaudojamų kūryboje.
 • Ieškok žmonių, kurie įkvepia. Tai nebūtinai turi būti įžymybės dažnai pasirodančios toje stebuklingoje dėžutė, vadinamoje televizoriumi, tai gali būti bet kas. Praeivis gatvėje, vloggeris, klasiokas, draugė, bloggeris, šeimos narys. Pasistenk įžvelgti kažką nepaprasto, iš pirmo žvilgsnio, įprastuose ir net pabodusiuose dalykuose. Kartais atradimai stebina! Žinoma, kad tavo įkvėpėjas gali būti ir tavo numylėtas dainininkas ar visa grupė, aktorius, rašytojas. Bet kuris žmogus gali.
 • Atrask savo laiką. Tokį metą paroje, kai galvoje verda idėjos, o rankos ieško tušinuko ar pieštuko viskas surašyti. Pavyzdžiui, man, geriausiai sekasi vėlai vakare arba netgi naktį. Gerai, kad yra tos naujosios technologijos ir telefonas besimėtantis šalia. Jame dažniausiai ir gula visos idėjos, kurios kitą dieną būna peržvelgiamos ir galbūt įgyvendinamos.
 •  Ieškok frazių, paveikslėlių, nuotraukų ir kitokio gėrio, kuris tau suteiktų jėgų įgyvendinti idėjas ir padėtų pasikviesti į svečius įkvėpimą. Dažniausiai, kai man reikia kažką padaryti atsidarau Tumblr, google ir ieškau su tuo darbu susijusių paveikslėlių. Po tokių paieškų visada kyla idėjų įvairiems darbams užbaigti.
Svarbiausia savęs nespausti. Jeigu nėra noro, jėgų nereikia versti savęs daryti kažko. Visada ateis tas auksinis momentas, kai bet koks darbas degs rankose. Ir pabaigai: King'as yra pasakęs, kad baisiausia visada būna pradėti, todėl reikia tik griebti tą tušinuką, pieštuką, fotoaparatą ar ką kitką ir tiesiog pradėti, o toliau viskas vyks spontaniškai ir galiausiai galėsit džiaugtis puikiu rezultatu. Ir nereik to savikritikos, yra dalykų, kuriuos padarę mes turėtumėme didžiuotis.


 
Kokius įkvėpimo paieškos būdus žinot Jūs?

12 komentarų:

 1. Tavo blogas visados mane ikvepia! :))

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū, ačiū, ačiū! Jau metus gyvenu su "rašymo problemom" ir niekaip negaliu išsikapstyti. Įrašas kaip tik laiku :) Tikiuosi, jog dabar padės! :) Ačiū dar kartą!
  Ir šiaip, įrašas tikrai patiko iš "rašomosios" pusės :>

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Malonu, kad pravertė! Man irgi būna tokių dienų, kai visiškai nėra įkvėpimo, o reik kažką rašyt... Sėkmės kuriant!
   Ačiū už komentarą!

   Panaikinti
 3. Atsakymai
  1. Gintarija, padaryk blog'ą viešą visiems skaitytojams! Man taip jis patiko, buvau sekėja, o tu jį padarei privatų... Padaryk blogą viešą! :)

   Panaikinti
  2. kangaroo - atsakysiu už Gintariją. Buvo priežasčių, kodėl jis tapo uždaras. Bandyk jai rašyt, gal atsiųs pakvietimą skaityt.

   Panaikinti
  3. Gintarija - nėra už ką, malonu, kad pravertė. :))

   Panaikinti
 4. Patarimai žiauriai geri :) viską,ką esi išvardinus,esu išbandžius ir tai tikrai padeda!!! Dievinu tas jaukias ir nuostabias dienas,kai darai visa tai ir tiesiog jautiesi savimi ir plius dar "turi įkvėpimą" :DD Beja,labai geri Stephen King žodžiai :) Įrašas naudingas,jaukus ir įdomus :) Taip ir toliau!!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū Tauuuuuuuu! Tos dienos, kai norisi griebti tušinuką ir rašyti, rašyti, rašyti yra pačios geriausios! Pritariu Tau! Na, o Kingas žino ką sako. :))
   Ačiū už tokį super komentarą!!

   Panaikinti
 5. Prie 'įkvėpimo gaudymo būdų' dar pridėčiau apmąstymus. Mūsų galvelėse juk ir kyla tos genialios idėjos! Tai pirmiausia ir reikėtų paieškoti tenai :) O tada jau įkvėpimas savaime atsiranda.. Prisimeni kokią seną idėją, kurią norėjai įgyvendinti ir prasideda visa kūryba :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, taip! Mintyse galima rasti tikrą nušvitimą, kurio įgyvendinimas gali būti kardinaliai keičiantis gyvenimą! Senos idėjos irgi išplaukia į pasąmonės paviršių, ir štai - turi naują projektą, kurį gali įgyvendinti. :D
   Ačiū už komentarą!

   Panaikinti