sekmadienis, vasario 23, 2014

Cirko kritikė, filmas ir pastarosios dienos.

Nors miestas, kuriame gyvenu, nėra įtrauktas į didžiausių Lietuvos miestų sąrašą, jis nėra jau toks nekažką. Turim baseiną, net dvi Maximas ir netgi cirko studiją. Galit spėti, ką vakar apie penktą valandą dienos aš veikiau. Sėdėjau kultūros namuose, žaidžiau Flappy Bird ir laukiau, kada prasidės renginys. Taip, taip, buvau cirke ir stebėjau įvairaus pobūdžio pasirodymus. Niekada nebuvau didelė cirko mėgėja, bet viskas keičiasi, nes šeimoje atsirado narys, kuris eina iš proto dėl jo. Mačiau maždaug šiek tiek daugiau negu pusę pasirodymo, nes per patį scenos vidurį kyšojo keturkampė galva, kirpta ežiuku. Nesu ta maža, smulki mergaitė, kuri turi stiebtis, kad pasiektų šaldytuvo viršuje esantį sviestą, bet tikriausiai esu ta, kuri atsisėdusi susilygina su visais ir štai - masyvi galva blokuoja vaizdą į besivartančius akrobatus, dresuotus šunis, balandžius ir žonglierius. Tikriausiai vienintelis pasirodymas, kurį mačiau nuo pradžios iki galo buvo aukštai pakabintas lankas ir jame besivartantis kabantis ir besisupantis žmogus. O visą kitą stebėjau arba pakreipus galvą, arba išvis nežiūrėdama. Bet buvo smagu. Ir jau pažadėjau mamai, kad būsiu įžvalgioji cirko kritikė, kuri nuims balus už dirbtines šypsenas, mažas klaideles ir kitokius dalykus. "Tikra bjaurybė." - šnabždėsis tarpusavyje artistai, o aš mėtysiu piktus, kaip lazeris svilinančius, žvilgsnius ir išdidžiai vaikščiosiu su užrašų knygele, kurioje gula visos klaidos, ir smailiu pieštuku, kuriuo galėčiau gintis nuo kitų.
Grįžus, lyg tarp kitko, įsijungiau filmą. "Footloose". Ir ką gi, turiu naują mėgstamą filmą. Gerai, viskas tikriausiai dėl to mielo pagrindinio aktoriaus, kuris tikriausiai mielas tik man, bet verta pripažinti, kad ir pati filmo idėja buvo nebloga. Norėčiau pažiūrėti ir senąją to filmo versiją, '84-ųjų. Kada nors, nes mano sąrašuose vis dar išrikiuota ilga eilė kitų filmų, beje, neturėčiau pamiršti ir serialų, kurių, deja, bet šį savaitgalį jau nepažiūrėsiu.
Penktadienis nebuvo labai blogas. Bet ko vertas vien chemijos savarankiškas, kuris tikriausiai buvo pats lengviausias per visus metus ir kuriame aš vis tiek sugebėjau susimauti. Žinoma, aš neleidau sau susigadinti nuotaikos vien dėl kažkokių kvailų angliavandenilių ir blogai parašytų jų elektroninių formulių ar kaip ten tai vadinasi. Kuo toliau, tuo sėkmingiau dėlioju savus prioritetus mokykloje: žmonės su kuriais bendrauju, dalykai, kuriuos mokausi ir patys mokytojai į kuriuos žiūriu skeptiškai. Ne kreivai, o tiesiog atsargiai. Grįžus namo iškuopiau visus du aukštus ir kaip nusipelniusi poilsio žiūrėjau įvairius talentingus žmonės YouTube'ėje. Ir ne, aš nepavydėjau jiems, o tiesiog džiaugiausi, kad Žemėje yra tokių super talentingų žmonių.
Šiandien laukia romantiškai saulėta diena su namų darbais ir skaitoma knyga. Taip pat, šiandien pirma diena, kai išėjau į balkoną be striukės ir buvo maloniai šilta. Vasaris...
Pabaigai: Remarko "Triumfo arka" ar "Vakarų fronte nieko naujo"?

13 komentarų:

 1. Gal galėtum ryškesnėm raidėm padaryt tą apklausą? Nes noriu prabalsuoti. Bet, kad ir kaip stengiuos įskaityt kas parašytą, neįskaitau -.- Nesimato raidės.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ko aš tik nebandžiau pakeisti, kad raidės matytųsi. :/ Nustatymuose viskas pažymėta taip, kad raidės turėtų būt baltos. Bet deja. :/ Siūlyčiau tiesiog pažymėti tekstą, tada lengviau skaityti.

   Panaikinti
 2. Eisiu vakare ir aš tą filmą pažiūrėt, o knygos pasiūlyti negaliu, nes "triumfo arkos" neskaičiau ;>

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manau, turėtum paskaityti, nes tikrai gera knyga! :) Ačiū už komentarą. :)

   Panaikinti
 3. Laba mielas, jaukus ir šilumą spinduliuojantis įrašas! :) Nuoširdžiai šypsojausi, kai pasakojai, kad būsi cirkų kritikė. :D
  O knygų pasiūlyti negaliu, nes nesu skaičiusi iš jų nė vienos. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Atsakysiu apie knygą. Sunku rekomenduoti, žinant, kad negalima objektyviai pasakyti, kuri knyga geresnė - juk tai kiekvienam atskirai spęsti! O kurią pasirinkti, priklauso nuo to, ko nori iš tos knygos. "Triumfo arka" tipo gražesnė. Tipo ten meilės yra. Nors iš esmės liūdnos tai abi knygos panašiai. Tačiau "Vakarų fronte nieko naujo", mano manymu, labiau panaudojama, jeigu galvotume apie lietuvių kalbos VBE... Ir plonesnė gal du ar tris kartus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aha, mokytojos irgi klausiau, kuri geriau, ji taip pat pasiūlė "Vakarų fronte nieko naujo". Taip, kad manau, jau nuspręsta. Ir šiaip - ta knyga man patiko labiau nei "Triumfo arka". Dėl plonumo irgi tiesa.
   Ačiū!

   Panaikinti
 5. Labas :) Visai nesenai užtikau tavo dienoraštį ir siekdama tave jei jau ne nusišypsoti, tai bent pajusti šiokį tokį pasitenkinimą sakau- rašai laaaabai įdomiai, sugebi pritraukti :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labas! :) Ačiū Tau labai už tokį mielą komentarą! Džiaugiuosi, kad patiko. :3

   Panaikinti
 6. Aš taipogi neskaičiau nė vienos iš šių knygų, bet kadangi jau užsiminei, jog būsi cirkų kritikė, man prieš akis iškilo prieš daug daug daug laiko skaityta knyga - Erin Morgenstern „Naktinis Cirkas“.
  Įrašas kaip visada puikus! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Naktinis cirkas - tobula knyga!:)

   Panaikinti
  2. Damn it, dabar turėsiu paskaityti tą knygą! Ačiū už pasiūlymą ir komentarus! :)

   Panaikinti