pirmadienis, vasario 10, 2014

Kasdieniniai didvyriai.


Žinot, kas yra tikri didvyriai? Tai herojai, tyliai atsėlinantys į gyvenimą ir saugantys kiekvieną artimo, branginamo ir mylimo žmogaus žingsnį. Šių dienų didvyriams nereikia įspūdingų kostiumų, superpergalių ar stereotipų iš Holivudo filmų. Jie sugeba gelbėti kitų gyvybes paprastais žodžiais. Žodžiais, kurių sunkiais momentais gyvybiškai reikia kiekvienam žmogui. Nėra dar tokio žmogaus, perėjusio per gyvenimą be palaikymo, be šiltų žodžių, be savo didvyrių, kuriuos vadiname labai paprastai – draugais. Nesiginčiju – yra žmonių, kurie siekia karjeros, gyvena vieni ir draugų jiems nereikia. Bet ar jie jaučiasi nuoširdžiai laimingi? Ar jie jaučiasi gerai, kai pasąmonėje plevena mintis, kad nieko nebus šalia, jei jie susimaus? Kad niekas jų nepalaikys, kai viskas grius, kad niekas nesidžiaugs su jais, kai jie bus aukštai iškilę?
Kiekvienas žmogus gali tapti šių dienų herojumi, jei tik to nori. Nebūtina išgelbėti pasaulį, užtenka išgelbėti vieną žmogų. Vieną žmogų, kuris turi savo griūvantį pasaulį. Tapti draugu, pasakyti, kad viskas gerai, įrodyti, kad žmogus yra reikalingas, kad tai, ką jis daro, yra nuostabu. Būti herojumi kito akyse – nėra neįmanoma. Reikia tik įrodyti, kad vertini ryšius su žmogumi, kad būsi šalia visada, kada tik reikės, kad rasi tinkamų žodžių, kad padėsi bet kokioje situacijoje. Kiekvienam pasauliui reikia didvyrio, kiekvienas pasaulis turi turėti gelbėtoją.
Herojai nebijo, jie tiesia kryptimi eina link skausmingos veido išraiškos savininko. Pakeisti liūdesį į džiaugsmą – nieko nekainuoja, įrodyti, kad gyvenimas kupinas spalvų be jokių juodų ruožų – visiškai nemokama. Reikia tik noro. Mažos ugnelės, degančios kairėje krūtinės pusėje, mažos kibirkštėlės, lakstančios mūsų smegenų vingiais. Nudžiuginti vaiką, paguosti paauglį, padovanoti šypseną praeiviui gatvėje – mažos smulkmenos, kurios iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nieko vertos. Bet ar bandėte? Ar bandėte būti kitų herojais? Ar žinote, kad iš mažų detalių susideda didžiulė laimės ir džiaugsmo dėlionė? Mes, žmonės, visada galime padėti vieni kitiems. Mes esame būtybės, kurios tai gali.

18 komentarų:

 1. Labai patiko šis įrašas. Įkvėpei mane daryti kažką gero tiesiog saviems aplinkiniams. Spaudžiu patiko, kaip visada! :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Puikus įrašas, privertė susimąstyti, šaunuolė :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Būtent. Kartais žmonės net to nežinodami pataiso nuotaiką vienu kitu gražiu žodžiu! Kad daugiau tokių herojų būtų :3

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puiki motyvacija ir labai gražus įrašas. :) Pristatysiu dar keletą idėjų šia tema. Aišku, patogiau mąstyti taip, kad "niekas tau nepadės" ir pratintis prie pasaulio tokio, kuriame tų herojų nėra ir nebus. Ypač, jei turi tikslą tokį, kad niekada nelauksi pagalbos ar palaikymo, tai galiausiai gali daug geriau prisitaikyti dabartiniame pasaulyje. O jei dar turi kažkiek gerumo, tai galbūt pakanka juo dalytis ne su visais, o su keletu žmonių.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nors rašiau vienaip, bet pritariu ir Tavo idėjoms. Toks požiūris ir mąstymas niekada nenuvils. Kiek kartų esu girdėjusi tą frazę iš kito žmogaus, kad jis kažkuo pasitikėjo, bet jį nuvylė, laukė pagalbos, bet nesulaukė. Žmonės yra žmonės, ne visi yra herojai, ne visi moka elgtis su kitais ir ne visi skuba padėti, palaikyti kitus. Ir nieko nepakeisi. Taip yra.
   Ačiū už komentarą! :)

   Panaikinti
 5. Žiauriai fainas įrašas, privertė susimąstyti. Pagalvojau, kad neretai padėdamas draugams, pats to nežinodamas, kažkam tampi herojumi. :) Kartais nuotaiką gali pakelti paprastas praeivis gatvėje, kuris tau nusišypsojo. Tačiau kaip gaila, kad tų herojų nėra labai daug. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Būtent! Šypsena iš kito dovanoja šypseną kitiems iš Tavęs! Tai tarsi toks užburtas, mielas ratas.. Ačiū!

   Panaikinti
 6. Kasdien šypsausi. Bet čia dėl per gero gyvenimo :D

  AtsakytiPanaikinti
 7. Aš esu vieno žmogaus herojė ir man to pakanka.
  Na bet gerus darbus galima daryti visiems... asadskskfa;f;alf;as (gal tik tiems kurie brangūs)

  Nusišneku, bet.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gerus darbus gali daryti visiems, bet tik nedaugelis tai įvertins. O brangūs žmonės yra brangūs ir būti jų herojais - privalumas ir džiaugsmas.

   Panaikinti
 8. Privertė susimąstyti. :oo
  Ir dabar pagalvojau, kad reikia dar dažniau dalyti šypsenas praeiviams . Nesunku, o gal ir žmogų pavyks pralinksmint :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. O, sena gera tiesa. Porą metų net nesusimąstydama darau tokius mini gerus darbelius - jie tiesiog išlaisvina sielą... Kad ir šypsena nepažįstamajam ir jo atsakas tuo pačiu praskaidrina visą dieną. Pagalba žmonėms. Pasakymas "į sveikatą". Tokie dalykai suartina žmones..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne tik suartina, bet ir padaro dieną šviesesnę ir galvoj, širdyj nebe niūrios mintys, nes juk kažkam nuspalvinai dieną. :))
   Ačiū už komentarą! :)

   Panaikinti