pirmadienis, balandžio 14, 2014

Kokios dar atostogos?

Visi tokie laimingi ir kupini džiaugsmo, kad jau prasidėjo pavasario atostogos. O man tos laimės mažai, nes būtent per atostogas keliausiu į kalbėjimo įskaitą. Ha. Negana to, trečiadienį, savaitės viduryje. Ta įskaita kaip koks spuogas ant užpakalio neleidžia ramiai džiaugtis atostogomis. Dauguma pažįstamų iš kitų miestų jau atsiskaitė ir ramiai gyvena. Atrodo, kad nieko tokio: nueini, pakalbi ir išeini. Tačiau mane kamuoja nerimas, kad vos tik atsisėsiu ir išsižiosiu pasakoti, viską pamiršiu. Pradedant vardu ir pavarde, baigiant pačia kalba. Žinoma, jeigu taip galvosiu, taip ir bus. Kalbą moku, kabinete sėdės tik du žmonės ir viskas bus tvarkoj. Sugebėjau dalyvauti keliuose renginiuose, spektaklyje, miuzikle ir nemanau, kad mane turėtų gąsdinti kažkoks penkių minučių pliurpimas apie mėgstamą knygą ir autorių. Aš tą darau beveik kiekvieną dieną. Tik nesmagi ta dalis, kai žinai, kad tave vertins pažymiui. Dauguma dalykų savo žavesį praranda, kai juos reikia daryti pažymiui... Jokių abejonių nėra, kad tas dešimt minučių ištversiu ir grįšiu namo sveika gyva. Visi tą išgyveno, išgyvensiu ir aš. Tik, deja, dabar nieko nesinori daryti, tik kartotis tą kalbą. Todėl per prievartą padariau pertrauką. Visai dienai. (meluoju, neraudonuoju. Vakare vėl sėdėsiu ir kartosiu tą tekstą, kuris tuoj bus įsiraižęs man į kaulus...)
Po įskaitos prasidės tikros atostogos, per kurias sąžiningai pasilsėsiu. Net nesivarginu daryti kažkokių darbų sąrašų. Tiesiog užsiimsiu spontaniška veikla. Jei bus gražus oras eisiu pasivaikščioti, jei norėsiu parsinešiu skanėstų iš parduotuvės ir visą dieną žiūrėsiu filmus, skaitysiu knygas, kurioms nebeliko laiko, paimsiu iš kampo gitarą, aplankysiu visas gimines, sėdėsiu pavėsinėje ir gersiu kakavą, daug miegosiu, rašysiu, klausysiu muzikos ir tiesiog ilsėsiuosi. Žinoma, dar ir Velykos, kurios man labai patinka savo  margumu ir skanėstų ant stalo gausa. Spėkit, kas taip pat daug ir valgys per atostogas... Maistas yra svarbu, nieko neprikiši, todėl ir nematau prasmės savęs kankinti. Valgau kiek noriu, kada noriu ir kaip noriu. Gerai, kad tas, kuris mane sukūrė įdiegė ir greitą medžiagų apykaitą...
Labai greitai atėjo tas pavasaris, balandis ir Velykos. Manau, kad dar didesniu greičiu atlėks ir vasara su tuo PUPP'u. Visi mokytojai labai mėgstą tą patikrą vadinti egzaminu... Tikriausiai jų kraujyje įaugę mus gąsdinti visais įmanomais artėjančiais gyvenimo sunkumais. Kaip gerai, kad iš dalies man tai pradeda nerūpėti. Rūpi tikriausiai tik įskaita. Nerūpi ir ateitis. Antradienį nunešiau pavaduotojai lapą su savo pasirinktais dalykais. Atrodė, kad ta popieriaus skiautė nulems visą likusį mano gyvenimą. Dabar taip nebemanau. Vietoj to, džiaugiuosi, kad numečiau nuo pečių visus nemėgiamus dalykus. Bent kokia nauda. Žinoma, niekaip neatsikratysiu biologijos ir matematikos. Oh, well. Jei būčiau gabi matematikai, chemijai ar fizikai, turėčiau puikią ateitį. Jaučiu tai. Bet dabar teks apsieiti ir su keistais humanitariniais gabumais. Žiūrėsiu, kaip čia bus.
Dabar svarbiausias uždavinys - lietuvių įskaita, kurios beviltiškai bijau. Ir jaučiu, kad be reikalo. Eis ir praeis, eis ir praeis... Hope so.

Kaip gražu!

10 komentarų:

 1. tavo mintys man patinka. lengvai ir skaniai skaitosi. linkiu išlaikyt įskaitą!

  AtsakytiPanaikinti
 2. kaip ir pati sakei "visi ištvėrė, ištversiu ir aš"
  žinoma, daugiau drąsos, daugiau pasitikėjimo ir nebijok rizikuoti.
  sėkmės, tau pavyks!
  *siunčiu apkabinimą*

  AtsakytiPanaikinti
 3. Leisk prikibti prie palyginimo(ne dėl to, kad būtinai norėčiau prikibti, ar būčiau itin bjaurus): ar tikrai spuogas ant užpakalio labai trukdytų džiaugtis atostogomis?
  Per anksti kalbą pasirašei, tai ir kankiniesi. Reikėjo gitarą anksčiau į rankas pasiimt :D
  O kalba juk rašoma per pirmas dvi iš paskutinių trijų dienų! Po to per dieną iškali, pasakai ir būna labai ramu. Don't worry, be happy.
  PUPP yra visiška nesąmonė. Visuotinis moksleivio garbės ir orumo įžeidimas. Palieku nepagrįstą…

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Netrukdo, bet nėra labai malonus jausmas. :D
   Damn it. Pasirašiau anksčiausiai ir graužiausi ilgiausiai. Nieko, kitą kartą žinosiu! Per daug stropiai pažiūrėjau į šitą reikalą. :D
   Ačiū už komentarą!

   Panaikinti
 4. Tikrai viskas bus gerai, galiu tvirtai sakyti, nes ir mano draugai, kurie ne itin gerai mokosi sugeba gauti maksimumus, tai tau tas kalbėjimas bus vieni niekai! Eis ir praeis. Sėkmės!! :**
  Maistas.. mm... Velykos... I know that feeling bro.:33

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už tą superinį palaikymą!! :33
   Šventės gerai, nes gaunam skaniai pavalgyt. :3

   Panaikinti