sekmadienis, rugpjūčio 31, 2014

Mažieji vasaros fenomenai.

Kai vasara jau krauna į savo spalvotą lagaminą saulėtas dienas, šiltas naktis ir griausmingas audras, aš pradedu skaičiuoti nuostabiai praleistus momentus. Geriausia dalis ta, jog šiais metais jų buvo tiek daug, kad bandant viską sudėlioti vis pametu skaičių. Bet vis dėlto... Ką aš nuveikiau šią vasarą? Kad būtų paprasčiau, viską supilsiu į žavingą sąrašą, kuris padės nepasiklysti ir man, ir jums.

 • Dažnai vis skaitinėdavau kitų planus vasarai. Dažnai į tai įeidavo ir toks punktas "Nemiegoti visą naktį". Visiškai netikėtai jį išpildžiau. Besikratant ant galinės automobilio sėdynės sugebėjau trumpai nusnausti, bet ne itin idealiai. Nemanau, jog tokį eksperimentą kartosiu. Nebent turėsiu galimybę dienos metu pamiegoti bent keletą valandų. Tą kartą tokio stebuklo nesulaukiau ir visą dieną praleidus ant kojų svajojau apie savo lovą ir saldų miegą...
 • Išsiaiškinau vieną faktą apie save: miškuose jaučiuose geriau nei paplūdimyje. Nieko keisto, nekenčiu saulės ir karščio, todėl tupėti medžių pavėsyje - idealu, o dusti paplūdimyje po skėčiu, kai net šaltas vanduo negelbsti - košmaras. Ir apskritai, miškuose daugiau gryno oro ir žavingos žalios spalvos.
 • Pagaliau pradėjau sutikti įdomius žmones! Ir ne tik sutikti, bet ir artimiau su jais pabendrauti. Kaip džiaugiuosi, jog visos tos naujos pažintys neužsimiršo ir su visais tais šaunuoliais palaikau ryšį iki šios dienos.
 • Įvykdžiau rašymo iššūkį, kuris suteikė man nemažai peno įrašams čia, įvairiausiems projektams, kurie graudžiai žiūrėdama laukia užbaigimo ir, žinoma, idėjų.
 • Kitas dažniausiai pasikartojantis punktas kitų planuose: išsimaudyti su visais drabužiais. Vėlgi, tai man nutiko visiškai netyčia. Ir tai nebuvo mano pačios stryktelėjimas į vandens telkinį. Oj ne, buvau tiesiog įmesta ten kaip kelių savaičių kačiukas. Po to tapau nebe kačiuku, o tiesiog šlapia vištele... Tačiau būtent tokie dalykai ir sukelia šypseną prisiminus. Drabužiai gana greitai išdžiūvo.
 • Išmokau pati išsikepti pyragą nesukėlusi didelių nuostolių. Pyragas itin paprastas, tačiau svarbiausia jog nėra prėskas ir jį galima valgyti. Man, kaip katastrofai virtuvėje, tai nemažas pasiekimas. Pradėsiu su pyragais, o baigsiu su firminiais žymių virtuvės šefų patiekalais. Visko gali būti.
 • Šlifavau savo nepasitikėjimą savimi. Kad pripažinčiau save ir netgi pamilčiau, pradėjau žiūrėti į aplinkinius asmenis kitaip. Pradėjau ieškoti gražių jų savybių. Dabar kiekvienas žmogus, kurį sutinku gatvėje, parduotuvėje ar tiesiog pamatau veidaknygėje, yra savotiškai gražus. O kai gražūs kiti, graži ir aš. Nebematau trūkumų, matau tik pliusus.
 • Nupėdinau prie jūros visiškai sumautu oru. Bangos didelės, žmonių beveik nėra, tik keletas tokių pat keistuolių kaip aš, sėdi ir žiūri į horizontą. Pabuvau dešimt minučių, sušalau ir parėjau atgal į viešbutį. Norėjosi kažko naujo. Jūrą dažniausiai matome tik tada, kai oras yra geras, o kai lyja ir vėjas šiaušia medžių lapus, mes jos vengiame. Tik kitą kartą reikės pasiimt papildomą džemperį.
 • Pagaliau pamačiau tikrą, gražų saulėtekį. Dar niekada nemačiau tokiom gražiom spalvom nuspalvinto dangaus. Net pikta, suirzusi ir neišsimiegojusi išspaudžiau šypseną. Dėl to ir myliu visą tai, ką vadiname gamta. Stulbina ji mane.
Šią vasarą tyčia nieko neplanavau. Riedėjau kaip akmuo nuo kalno ir visiškai to nesigailiu. Pačios geriausios akimirkos buvo visiškai neplanuotos, o tos, kurias planavau iki pamėlynavimo buvo visiška fiasko. Nieko naujo nesimokiau, nebandžiau, tiesiog ilsėjausi ir mėgavausi laisvu laiku. Įsimylėjau mažus ir žavius savotiškus vasaros stebuklus. Ne visi jie paminėti šiame kukliame sąraše, čia tikriausiai tik trečdalis viso to, ką patyriau. Keletą pasilieku sau. Užrakinu dėžutėje ir akylai saugau. Nekantraudama laukiu kitos ir mojuoju ate ate šiai, kuri manęs tikrai nenuvylė.
Ką per vasarą nuveikėte Jūs?

10 komentarų:

 1. Smagu tau. Aš irgi šią vasarą praktiškai nieko neplanavau, o ji buvo tikrai gera.

  sėkmės. ;]

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Patikrinta gyvenimo tiesa - geriausi dalykai būna neplanuoti. :D
   Ačiū už komentarą!

   Panaikinti
 2. Išties smagi, rodos, tavoji vasara buvo... Visada taip - smagiausi dalykai įvyksta neplanuoti...
  Man šią vasarą irgi taip buvo - kas netyčia tas kelia daug prisiminimų, o ką planavau - neįvyko... bent jau dauguma.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Bet pripažink, tos netyčinės akimirkos pačios geriausios. ;)
   Dėkoju už komentarą!

   Panaikinti
 3. Atrodo labai nuostabi Tavo vasara. Džiaugiuosi, kad jos neišvaistei veltui, šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū! Aš irgi džiaugiuosi, jog mano vasara nebuvo puvimas prie pc. :D

   Panaikinti
 4. O man vasara prabėgo taip nepastebėtai, kad atrodo nieko tokio ir nenuveikiau. ;/

  ______________________
  http://rytmeciorasa.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nujaučiu, jog kitą vasarą tikrai atsigriebsi. ;)

   Panaikinti
 5. Akvile, kaip Tu puikiai rašai! Ir, panašu, turėjai puikią vasarą. Manoji taip pat buvo nuostabi. Buvo daugybė bemiegių naktų, po kurių lova atrodė nuostabiausias pasaulio išradimas, ir daug naujų pažinčių, pasikeitimų, laiko prie jūros. Bet viskas, kas gera, baigiasi... :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū Tau labai! Džiaugiuosi, jog ir Tavo vasara buvo nuostabi! :)

   Panaikinti