šeštadienis, spalio 18, 2014

Kai juoda laimi.

Vakar parsivilkau po keturių pamokų namo, visiškai neturėdama jėgų priešintis visoms pasaulio blogybėms. Palindau po milžinišku pledu, kietai užmerkiau akių vokus ir pabėgau nuo realybės. Siaubinga, tačiau net kietai miegodama nesugebu atsiriboti nuo visų juodų dėmių gyvenime. Susapnavau patį baisiausią sapną per visus septyniolika savo metų. Ir tai nebuvo tipiškas "mane vejasi kažkas baisaus, aš bėgu" sapnas. Ne, tai buvo toks košmaras, kuriame regėjau, kaip prarandu kiekvieną brangų žmogų. Pradedant šeima, baigiant draugais. Baugu, jog viskas išsipildys, nes mano nakties vizijos nesilaiko sapnininko taisyklių. Jei jie yra realaus siužeto - jie ir išsipildys taip kaip sapnavau. Nieko keisto, jog vakar slankiojau kaip zombis, lengvai purtoma drugio, vos tik prisiminusi tą baisų jausmą, kai prarandi kažką brangaus ir artimo. Laikiausi kaip šiaudo tos minties, kad viską atvirai išpasakojus čia, tas sapnas išsigąs viešumos ir pabėgs.
Apskritai, vakar diena buvo ypač pilka ir murzina, nes Akvilės gyvenimas negali būti ramus, bet jokių kvailų dramų ar intrigų. Oi, ne ne. Dėl to po keturių pamokų ir sprukau namo, kad galėčiau pasislėpti nuo visko, kas skaudina ir kelia baimę. Nors man atrodo tas viskas mane pasivijo ir dabar sėdi kažkur šalia, nes jaučiuosi taip pat. O turėtų būti atvirkščiai... Visa savaitė buvo tokia, kokia turi būti, kad jausčiausi mėšlinai. Dėkoju už pastangas visiems, kurie drabstė purvu viską, ką bandžiau taisyti.
Vis dažniau pagaunu save, galvojančią kaip būtų nuostabu išnykti. Tapti bespalviu kukuliu, neva savo siela, ir skraidyti virš visų galvų, stebint kaip jie reaguoja, kai neranda manęs. Tačiau net to nereikia, kad žinočiau kaip visi reaguotų. Ir ta jų reakcija manęs nei džiugina, nei liūdina. Sarkastiškai šypteliu ir toliau apsimetu, jog viskas gražu. Nors reginys ir primena pačias baisiausias katastrofas. Ne tiesiogiai, žinoma. Kita vertus, tų šiukšlių pakelėse ir ant šaligatvių galėtų ir nebūti. Tikrai neprideda miestui žavesio, kai turi stebėti, kad neužropotum ant ką tik numestos kramtomosios gumos, kuri tik ir kėsinasi jaukiai įsikurti ant bato pado. Taip pat, tų šiukšlių galėtų nebūti kitų žmonių asmenybėse. Padariau išvadą, jog kuo nuoširdžiau elgiesi su kitais, juo dažniau gausi su skuduru per veidą. Įdomu, kai visi skundžiasi, jog pasaulyje mažai nuoširdumo, kai savo siaubingu charakteriu ruošia tam pačiam nuoširdumui egzekucijas. Arba mano aplinkoje maišosi labai netikę žmonės, arba visuomenės smegenys visiškai baigia iškepti nuo visų technologijų.
Guodžiuosi vieninteliu dalyku. Reikia sukaupti paskutines jėgas, iškęsti kitą savaitę, o tada bandyti vėl stotis ant kojų per rudens atostogas. Arba bandyti nuvalyti kitų apdrabstytus purvus ir vėl viską taisyti. Gal tada balta laimės? Arba bent pilka paskelbs taikos periodą.

6 komentarai:

 1. Kaip ir visuomet, labai vaizdingas įrašas, kuriam, tiesą sakant, šiandien pati galėčiau pritarti. Dėl sapnų išsipildymo - nežinia, ar tai užkrečiama, tačiau manieji sapnai taip pat pildosi, tik šiek tiek kitokiu scenariju pasibaigia. Per visą gyvenimą esu susapnavusi viso labo tris mirtis - po sapnų praėjus geram pusmečiui, man labai brangios gyvybės ėmė ir užgęso užmerkusios akis. Kai sapnai labai realūs atrodo, paprastai negerais dalykais baigiasi. O dar sako, kad žmogus viso labo panaudoja 2% smegenų darbo.. Kas visgi slepiasi po tais kitais aštuoniasdešimčia? Gal mes išties esame pajėgūs nuspėti netektis, ateitį, turėti telekinezės sugebėjimų? Net dabar rašant norisi suprunkšti iš tokių beviltiškai skambančių žodžių. Nukrypau nuo temos, dovanok.
  Bet kuriuo atveju, jei tai tave paguos, nesi viena - tokia nuotaika kankina paprastai didelę dalį žmonių, juk ruduo toks tamsus mėnuo, tiek daug melancholijos aplinkui... Nors iš kitos pusės... Jis taip pat turi ir žavingų pliusų!
  O šiaip, net jeigu tai ir skamba kvailai, viskas tik į gera ir greitu metu turėtų išsispręsti. Linkiu stiprybės, mergyt!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Simona, dėkoju Tau už tokį ilgą, nuoširdų ir gražų komentarą!
   Labai tikiuosi, kad viskas tik į gerą! Ačiū!

   Panaikinti
 2. Tikiu, kad tokie žodžiai kaip mano menkai ką paguodžia ar bent trumpam nuramina, tačiau negaliu nepasireikšti.
  Pritarsiu ankstesniai komentatorei - ne viena Tu dabar liūdi/pyksti ir pan. Daugumai dabar sunkus periodas - visi iš visų pusių spaudžia, ir nebetenkam jėgų atlaikyti to spaudimo. Bet tai laikina... kartais tereikia poros dienų poilsio, kad visi jausmai, nuotaika ir energija pasitaisytų. Šiuo atveju - atostogų. (Pastebėjai, kaip greit prabėgo 6 savaitės mokslų? O kas ta viena likusi?).
  O tas sapnas... Nežinau, kaip jautiesi, kai sapnuoji tai, bet žinau, ką reiškia* kai realiai visa tai įvyksta. Ramintis gali tuo, jog "sapnai retai kada pildosi sapnuoti vieną kartą, dažniausiai jie išsipildo tada, kai tą pačią ar panašią sceną sapnuoji ne kartą", bent jau mum aiškino tetulė, kuri ale viską apie sapnus žino. Be to, neretai tokie košmarai sapnuojasi nuovargio dėka.

  Pabandyk šypsotis per prievartą. Sėdėk dešimt minučių, valandą, dvi (arba tol, kol nesveikai paskaus žandikaulį) beprotiškai išsišiepusi. Paskui pati nejučia taip ir lieki besišypsanti... man kažkada veikė.

  laikykis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū, Rugile, už tokį šaunų komentarą. Skaičiau Tavo tinklaraštyje įrašą apie tai, tikrai padėjai! Užsikrėčiau pozityvumu ir noru šypsotis. Esi šaunuolė dėl to! Ir apskritai šauni, nes moki paguosti vis dėlto!
   Dėkoju Tau!

   Panaikinti
 3. Pilnai sutinku su Simonos ir Rugilės komentarais. Ruduo tai toks metas, kai melancholija bando įsiskverbti į kiekvieną ląstelę esančią mūsų kūnuose. Manau kiekvienas taip jaučiasi ilgiau ar trumpiau, tik vieni daugiau tai parodo,o kiti bando paslėpti tai po didžiule šypsena.
  Na, tiesiog, ištempk tą savaitę ir leisk sau pailsėti - tam ir skirtos atostogos. Taip pat darysiu ir aš - stengsiuosi nemirti ir poto savaitę miegosiu :)
  Laikykis c:

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū, Viktorija, už komentarą. Atostogos dabar labai laiku ir labai vietoje. :3

   Panaikinti