sekmadienis, birželio 18, 2017

Įspūdžiai, kurių nesunaikino net keli šimtai dienų.

Prieš metus aš patyriau visišką ekstazę vienos labai geros roko grupės koncerte. "Muse" visiškai nunešė stogus, o įspūdžiai man dar išliko iki šiol. Grįžusi net sukurpiau įrašą, kurį iškart įdėjau į vieną tinklaraštį, kuris, deja, bet dabar neberašomas ir tyliai sėdi uždarytas. Tačiau aš noriu su jumis pasidalinti tais šviežiais įspūdžiais, kurie dabar man sukelia tik nostalgiją. Nuostabią ir švelnią nostalgiją, primenančią tą puikų vakarą. Kažkur giliai širdyje man norisi kažkaip paminėti tuos metus po nuostabaus koncerto, kurio momentus savo galvoje kartoju ir kartoju, vos ne kiekvieną dieną.
"Pats geriausias jausmas, kai užgęsta šviesos, viskas nutyla porai sekundžių ir tada pasigirsta klyksmai, riksmai ir plojimai - visi suvokia, kad po keleto minučių pamatys savo muzikos dievus. Ir tada prasideda: garsas, šviesos, nuostabūs sceniniai sprendimai, technika, dekoracijos... Viskas, ką tą vakarą mačiau ir girdėjau buvo arti tobulybės. "Muse" nunešė stogą tiek man, tiek daugeliui kitų žmonių. Jau pačioje pradžioje pasijutau tarsi kažkas būtų nubloškęs mane į visai kitą pasaulį, aplink sceną žygiuojant neaiškiems tipams su riaušių malšintojų uniformomis. Pirma daina, o mums, žiūrovams, virš galvų jau skraido helio pripildyti burbulai, taip arti, rodos ranką ištiesi ir pasieksi kurį nors. Visko buvo tiek daug, kad net nežinai į kurią pusę pasukti galvą ir kur žiūrėti. Tačiau akimirką, kai į sceną įsiveržia Matthew Bellamy aš puikiai mačiau ir pradėjau klykti šalia stovintiems draugams, jog "o dieve, pažiūrėkit, ten jis, ten tikrai jis!" Iškovojome puikias vietas - kaip įmanoma arčiau scenos, kad kuo geriau matyti ir sugerti viską, kas tik vyksta ant scenos. O vyko tiek daug! Buvo taip gera dainuoti kartu su minia visiškai nekreipiant dėmesio, kad trauki pro šoną, svarbu jaustis dalimi viso koncerto! Prisipažinsiu, jog daugumos "Muse" dainų tematika man be galo patinka! Nuo niekingų valdininkų gobšumo iki kosmoso reiškinių. Koks platus spektras! Verta paminėti ir tai, jog ši grupė jungia ir keletą skirtingų muzikos stilių, todėl jie tokie mėgiami bei unikalūs.
Visi tie technikos stebuklai vykstantys aplink, iki pat ląstelių besismelkianti muzika bei M. Bellamy balsas, su širdimi sutampantis ritmas ir nuostabus gyvybingumas visame kūne, kai fiziologiniai pojūčiai eina velniop - štai kaip viskas buvo. Regint skraidančius rutulius, šviečiančius visomis spalvomis, baltus balionus šokčiojančius per minią, karinį droną bei užuolaidas, nusileidusias ant scenos, kuriose buvo matyti įspūdingi dalykai, priverčiantys aikčioti, supranti, kad grupei pavyko tave nukelti į visai kitą pasaulį, sukuriant tokią nežemišką atmosferą. Dievaži, dėka visų tų šviesų, ekranų pasijutau tarsi atvirame kosmose. O pabaigoje pratrūkęs konfeti lietus leido jaustis tarsi rojuje. Sauja konfeti, kurio forma kaip mažų žmogeliukų, guli ant mano stalo vis primindami, kokią nuostabią patirtį išgyvenau.
"Muse" atidavė save kiek tik gali. Nežinau ar tam įtakos turėjo faktas, jog jie pirmą kartą koncertuoja Lietuvoje, ar tai tiesiog jų natūra, tačiau stovėdama toje minioje ir kartu dainuodama praktiškai visas dainas, visa permirkusi nuo prakaito, užkimusi, iškeltomis rankomis į viršų, aš jaučiausi taip gerai, kaip dar gyvenime nesijaučiau. Emocijos tiesiog gniaužė kvapą, kai girdėjau mėgstamiausias savo dainas atliekamas gyvai, įvairiausias improvizacijas, kai klausą malonino tie nežemiški rifai iš M. Bellamy gitaros, kurias jis koncerto metu keitė taip dažnai, kad pamečiau skaičių.
Iš Žalgirio arenos išėjau be balso ir klausos, bet tokia laiminga, kad vos galėjau kvėpuoti. Vis dar gniaužė kvapą tas puikus šou, kurį mačiau ir patyriau savo kailiu. Dabar klausantis "Muse" aš galiu lyginti kaip kai kurios dainos skamba įraše ir kaip gyvai, galiu vis prisiminti, kad mačiau juos gyvai ir dar pakankamai arti, galiu pagaliau pasakyti, kad buvau nors viename normaliame koncerte, kurio kaip gyva nepamiršiu. Nes tokie įspūdžiai būna išraižyti atmintyje."


Koks koncertas paliko Tau didžiausią įspūdį?

2 komentarai:

 1. Šis koncertas buvo geriausias iš geriausių! Tai grupė, žmonės, įprasminantys tą tikrą muziką, kuri užgniaužia kvapą, nukelią klausytoją į kitą visatą ir kaskart stebina, verčia aikščioti, tad niekaip negali atsistebėti, kaip tai yra nuostabu. Tiesą sakant, neradau žodžių prieš metus apsakyti viską, nerandu ir dabar. O tavo įrašas - super, labai smagu prisiminti visą tą euforiją ir malonų virpulį! :) Labai labai tikiuosi, jog šis koncertas - ne paskutinis!! ^_^

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tavo komentaras toks tikslus ir toks gražus! Aš taip pat labai labai tikiuosi, jog dar pamatysim juo Lietuvoje!
   Ačiū Tau!

   Panaikinti