pirmadienis, birželio 12, 2017

Toks vienas geras filmas.

Kai fonetikai reikėjo pažiūrėti ir išnagrinėti vieną britišką filmą, man į galvą tą minutę stuktelėjo filmo pavadinimas "Submarine" ("Povandeninis laivas"), kurį jau esu žiūrėjusi kažkurią lietingą vasaros popietę. Įkvepiantis, su gražia mintimi, lengvas ir gražus filmas, kurį mielai žiūrėčiau dar ir dar kartą.
Pati istorija vyksta kažkur XX a., 1986 metais, o visas filmo veiksmas sukasi aplink penkiolikos metų paauglį, Oliverį Teitą (Craig Roberts), kuris yra pametęs galvą dėl merginos vardu Džordana (Yasmine Paige). Didžiam Oliverio džiaugsmui, po slapto jo ir Džordanos pasimatymo, jie tampa pora. Tačiau Oliverį užklumpa kiti rūpesčiai - jis įtaria, jog jo mama apgaudinėja jo tėtį su savo sena meile Greihemu, kuris visai neseniai atsikraustė į kaimynystę. Be to, paauglys sužino, jog Džordanos mama serga vėžiu ir kai per Kalėdinę vakarienę Džordanos tėtis palūžta nuo visų jį užgriuvusių nesėkmių, Oliveris nusprendžia, jog jo mylima mergina gali taip pat išprotėti ir tapti pernelyg sentimentali. Nors ir prižadėjo ateiti į ligoninę, po Džordanos mamos operacijos, Teitas vis dėlto neateina ir nusprendžia susikoncentruoti ties savo tėvų santuokos gelbėjimu. Ieškodamas mamos, jis pamato Džordaną, įskaudintą Teito poelgio, su kitu vaikinu. Vargšas Oliveris, grįždamas namo, pamato ir savo mamą su Greihemu, lipančius į furgoną. Įtūžęs paauglys įsilaužia į mamos meilužio namus, prisigeria ir padega lovą. Grįžęs Greihamas randa Oliverį ir parveda namo, nesukeldamas jokio triukšmo. Kitą rytą pabudęs Oliveris supranta, jog tėvai ant jo nepyksta ir jau susitaikė vienas su kitu. Nors tėvų santuoka ir išgelbėta, Oliveris vis dar myli Džordaną, tik ji jau su kitu vaikinu. Nesėkmingai jis bando susigrąžinti merginą, bet ji jį atstumia. Sudaužyta širdimi Oliveris klaidžioja po paplūdimį ir pamato Džordaną, bėgdamas link jos jis papasakoja, jog norėjo sutaikyti savo tėvus. Džordana pasisako, jog išsiskyrė su savo naujuoju vaikinu, kuris, pasirodo, net nebuvo jos vaikinas. Filmas baigiasi labai neaiškia nata, kai Oliveris ir Džordana eina link jūros, tarsi paliekama žiūrovui spėlioti ar susitaikė jie, ar ne.
Labai jaukus ir gražus filmas su daugybe prasmingų monologų, dialogų, kuriuos galima cituoti ir cituoti. Atskleidžiantis savotišką jaunų žmonių pasaulėžiūrą, vertybes. Kitaip nei dauguma kitų filmų apie jaunimą, "Submarine" tikriausiai tiksliausiai perteikia paauglio gyvenimą ir problemas, su kuriomis jis susiduria. Verta paminėti, jog ir garso takelis, kurio didžiąją dalį sukūrė Alex Turner iš "Arctic Monkeys", yra nuostabus. Pamenu, kaip klausydavau šio filmo garso takelio jaukiais, šiltais vasaros vakarais ar vėsiomis ir niūriomis rudens popietėmis. Žinot, tą tokią muziką, kuri tarsi apkabina tave ir nepaleidžia iš šilto glėbio? Tai va, Alex Turner būtent tokią ir parašė šiam filmui. Labai guodžiančios dainos beveik kiekvienam skauduliui nutikusiam gyvenime. Paklausiu to guodžiančio balso ir taip pat guodžiančių akustinės gitaros garsų pasidaro nebe taip liūdna ir nebe taip skauda.
Šį filmą verta pažiūrėti ne tik dėl puikaus garso takelio, tačiau ir dėl to paslėptos minties, kurią kiekvienas išlukštena vis skirtingą ir vis kitokią, kurią būtų galima pritaikyti būtent sau.
Na, ir man kaip anglistei labai gražiu dialektu ten kalbama...

Koks yra Tavo mėgstamiausias filmas? 

P.S. Labai noriu, jog sugaištumėte keletą minučių ir užpildytumėte anketą, kuri man labai padėtų! Nuoširdus ačiū kiekvienam!
----> Anketa

4 komentarai:

 1. Manau, apart to, kad gana nemažai „prispoilinai“, recenzija tikrai gera, įtikinai kada nors pažiūrėti šį filmą :) Na, o mano pats mėgstamiausias filmas - „Spirited Away“. Be galo rekomenduoju ❤

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. matai, čia toks filmas, apie kurį pasakot sunku nieko neišspoilinus. :D tiesiog žmogus turi pats pažiūrėti ir įvertinti viską iš savo perspektyvos. krūvos dalykų dar nepapasakojau, čia tik trumpai perbėgau per siužetą. :D
   ačiū Tau labai už komentarą!! ♥

   Panaikinti
 2. Aš vis noriu, bet taip ir nepažiūriu šio filmo... Gal tai ir bus tas ženklas, kad užteks laukti. Šiaip, neradau niekur su angliškais titrais, tai bijau, kad daug ko nesuprasiu.
  Mano mėgstamiausi - 'Atskalūno laiškai', 'Sing street', 'Mr. Nothing'.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Būtinai pažiūrėk šį filmą!
   Yra filmai.in ir su lietuviškais titrais. ;))

   Panaikinti