pirmadienis, sausio 08, 2018

Netvarkingai papasakojau.

Kelios dienos po Naujų Metų aš pabaigiau savo senąjį juodą kūrybos sąsiuvinį, pradėjau naują, į kurį labai smagu rašyti, sėdėjau ir braižiau sintaksės medžius gramatikos egzamine, pabaigiau žiūrėti Amerikietiškos siaubo istorijos antrą sezoną, perskaičiau pirmąją knygą šiais metais - Ivanauskaitės Kaip užsiauginti baimę, ilgai miegojau, vėlai užmigdavau, nes skaitydavau arba rašydavau, o šiandien per stilistikos egzaminą nagrinėjau e. e. cummings'o eilėraščius, statybininkai labai garsiai triukšmavo bute ir šiek tiek liūdėjau dėl nupuošiamos eglutės, pro kurią ryte skubėjau į egzaminą, Katedros aikštėje. Liko dar vienas atsiskaitymas rytoj, penktadienį ir iki vasario pradžios universiteto reikalai manęs nebejudina ir nebejaudina. Laukiu savo kelių savaičių atostogų po sesijos, nes tiksliai žinau, jog per jas bandysiu vėl įsivažiuoti į savo rašymo ritmą ir vėl kurti dalykus, kurie tiesiog verda mano smegenyse. Vakar netyčia užklydau į savo kūrinių aplankalą ir tokia keista sentimentali nostalgija suėmė. Atrodo, kad anksčiau buvo geriau, kad buvo daugiau apie ką rašyti ir pasakoti, tačiau negali būti taip, jog nieko nebeliko ir aš visiškai išsisėmiau. Galbūt čia mano pačios įsitikinimai ir principai, kurie blokuoja mintis. Arba filologijos studijos privertė šitaip kitaip žiūrėti ne tik į literatūrą, tačiau ir į savo pačios kūrybą, kuriai dar tikrai yra kur pasitempti. Žiūrėti, galbūt, truputį atsakingiau ir atsargiau rinkti žodžius ją apibūdinant. Aš noriu vėl pradėti rašyt savo sąmonės srautu kaip tame sename Word'o dokumente, kurį vakar užtikau, bet nedrįstu, man baisu, jog nebeturiu kam. Nebemoku rašyti sau, turiu būtinai susirasti adresatą ir kalbėtis su juo. Tačiau vietoje sąmonės srautų, aš įnirtingai kuriu veikėjus ir dėlioju dalis kaip didelį galvosūkį, mąstydama apie tai, jog greitu metu lipdysiu ir patį kūrinį į visumą. Tik šiek tiek baisu, jog tas džiugesys dėl atsigavusios kūrybos greitai nenublanktų ir nepasiduočiau po pirmos pastraipos, nes nežinau kaip pasakyti tai, ką noriu. Per visą šį tylų laikotarpį, kol keli lapai juodraščio kažkur tykiai gulėjo kompiuteryje, aš išmokau daug dalykų, kurių nereikia daryti ir kuriuos reikia daryti. Labai norisi tai pritaikyti savo sakiniams. Jau greitai. Laukiu.
Aš nesuprantu kaip mokyklos laikais aš turėdavau tiek laiko, nors veiklos būdavo trigubai daugiau, o dabar sąžinė neleidžia net kelių eilučių į sąsiuvinį parašyti, kadangi kažkokiam seminarui dar nesu pasiruošusi. Pykstu ant savęs, kai matau žmones, kurie sugeba skirti savo kūrybai tiek laiko, kai aš vos porą minučių per dieną išspaudžiu. O žiūrėk, po kiek laiko jau ir jų knygą netyčia randi knygyne. Tik dantimis sugriežti belieka ir nuryti jausmus sau pačiai ir skirtus už per mažą ryžtą, už visus tuos pasiteisinimus sau ir už prastai sudėliotus dienos darbus, jog vakare net negali sau leisti prisėsti ir parašyti puslapio ar dviejų. Oi, kaip man reikia keistis pačiai ir keisti tai. Pavargau laikyti save uždarytą vien dėl to, jog mano prioritetai sudėlioti pagal uolios sąžinės priekaištus. Laikas eiti lauk. Kažkur, kur atsisėdus parašysiu tai, ką noriu ir ką planuoju pastarąsias dienas. Aš noriu ir man reikia. Ir tai bus. 
Štai, netvarkingai, savotišku sąmonės srautu, papasakojau, kas darosi mano galvoje būtent šį šaltą ir vėjuotą sausio vakarą. Labanakt?

2 komentarai:

 1. Skaitydama, turbūt kiekvieną sakinį ir tavo mintį galėjau priskirti it sau, tik tiek, kad aš vis dar laukiu savo kūrybos sugrįžimo ir manau, kad nesu pažengusi rašime tiek kiek tu. Bet tas noras rašyti ir išlieti savo kūrybą, bet tas laiko neturėjimas ir nežinojimas nuo ko pradėt, kaip ir kur pradėt iš lėta uždaro visas kūrybines mintis giliausiam smegenų vingių stalčiui ir jas tiesiog naikina.
  Iš ties labai džiaugiuosi, kad tavo kūrybiškumas grįžo ir LABAI laukiu kai galėsiu ją paskaityti!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. labai smagu sulaukti bendraminčių! aš tikiu, jog tavo kūryba, vos tik atsiras laisvesnė akimirka, išsiverš su tokiu trenksmu, tokiais įspūdžiais, kad rašysi ištisus puslapius.
   labai laukiu ir tavo kūrybiškumo produktų! ir ačiū už komentarą! ♥

   Panaikinti