ketvirtadienis, sausio 25, 2018

Rašytojo tag'as.

Susirasti tag'ą apie rašymą ir jį padaryti sugalvojau trečiadienį, trečią valandą nakties. Simboliška, ar ne? Noriu pasipasakoti, jog per šias atostogas parašiau net vieną naują kūrinį ir beveik pabaigiau seną, jau pradėtą ir dulkes renkantį mano kompiuteryje, kurį sugalvojau beveik lygiai prieš metus - po savo pirmosios sesijos. Ai, dar su savimi turėjau debatus apie siekį/tikslą išleisti knygą. Todėl kodėl gi ta proga, kad kūryba atsigavo, nepadarius rašytojo tag'o? Net jeigu ir nelabai laikau save rašytoja. Galbūt tik su žiupsneliu ironijos.
Ką tu rašai? Labai mėgstu trumpus kūrinius: miniatiūras, apsakymus, nes, mano nuomone, kuo ilgesnis kūrinys, tuo didesnė tikimybė nukrypti nuo tikrosios, pagrindinės minties ir pernelyg ištempti patį pasakojimą nereikalingomis detalėmis. Mėgstu į mažą tekstą sukišti daug prasmės. 
Apie ką tu dažniausiai rašai? Žmones. Jie tokie įdomūs ir skirtingi! Man labai patinka nagrinėti jų tarpusavio santykius ir kapstinėtis viduje. Nes niekada nežinai, ką gali surasti ir atrasti.
Koks yra pats geriausias dalykas, kurį tau suteikia rašymas? Kai skaitai savo parašytą tekstą ir galvoji, "oho, čia tikrai aš rašiau?". Kai pagaliau išlipi iš to savidestrukcijos bei nepagrįstos kritikos liūno ir pagaliau kažką gražaus pagalvoji pati apie save ir savo kūrinius. Pagalvoji, kad vis dėlto yra dalykų, kuriuos darai gerai. O pats geriausias jausmas, kai mane pačią įkvepia mano kūriniai vėl kažką parašyti.
Kas tave įkvėpė rašyti/tęsti rašymą? Labai daug žmonių turėjo įtakos mano rašinėjimui. Tačiau galbūt didžiausi įkvėpėjai buvo mano lietuvių kalbos mokytoja ir tinklaraščio skaitytojai, kurie nepatingi kažką parašyti po kiekvienu čia įkeltu kūriniu. Visos tos nuomonės ir yra didžiausias įkvėpimas toliau rašyti.
Koks yra tavo mėgstamiausias veikėjas, kurį sugalvojai? Man labai patinka tas Benas iš "Išgelbėti". Toks tikras su tikromis savo problemomis, veikėjas apie kurį labai daug galvodavau ir kurio portretą savo vaizduotėje susikūriau nuo pat pamatų. O dar buvo labai daug veikėjų, kurie buvo sukurti, tačiau jokiam kūrinyje nepasirodė. Toks vienas buvo muzikantas Rokas, tačiau jis liko tik mėlynu rašalu užrašytas sąsiuvinyje ir įdėtas į dėžę. 
Kada pradėjai rašyti?  Rimtai rašyti? Turbūt nuo šešiolikos. O iki tol buvo visokie nerimti, dabar juoką keliantys, bandymai žaisti rašytoją. Nesakau, kad tai liovėsi. Vis dar jaučiuosi ir esu nerimta. 
Pirmas kūrinys, kurį parašei? Tada buvau labai supykusi ir nusivylusi, atsidariau naujo įrašo langą ir surinkau tekstą, kurį dabar vadinu savo pirmuoju kūriniu. Už jį net knygą gavau, kai nusiunčiau į žurnalą!
Mėgstamiausias tavo kūrinys, kurį parašei? "Netikėtai susitikau su Praeitimi". Kai mokytoja liepė išsirinkti kūrinį, kurį galėčiau garsiai perskaityti per konferenciją, pasirinkau šį. Jis man atrodo vienas geriausių mano darbų, kuriuo netgi didžiuojuosi.
Ar turi rašymo tvarkaraštį? Ar rašai kiekvieną dieną ar tik tada, kai jauti, kad nori ir turi ką parašyti? Neturiu. Nors norėčiau, dažnai pagalvoju apie rašymo kasdien įpročio ugdymą, tačiau man nepatinka, kai verčiu save rašyti. Tada tos mintys tokios dirbtinės atrodo, tarsi per prievartą išspaustos iš manęs. O man patinka, kai viskas plaukia laisvai ir savo noru. Aš vertinu kokybę, o ne kiekybę: geriau jau vienas padorus darbas per mėnesį nei krūva šiaip sau tekstų.
Ar norėtum kada nors išleisti savo knygą? Šią akimirką - ne. Ar vėliau norėsiu? Nežinau. Dabar galvoju, kad man tiesiog to nereikia, užtenka ir to, jog dalinuosi tuo, ką parašau tik už komentarus ar nuomones iš kitų žmonių. Aš jau esu parašiusi 15 knygų sau, jos yra mano asmeniniai bestseleriai. Galbūt, kai pripeckiosiu daugiau nei 30 sąsiuvinių sau, būsiu pakankamai subrendusi parašyti kažką ir kitiems. Dabar jaučiuosi per maža ir per mažai gyvenimo patyrusi, jog galėčiau ar turėčiau teisę užkrauti savo pavardę ant knygos viršelio. Dar ne. 
Būtų smagu pamatyti ir kitų žmogeliukų atsakymus, kurie nors kiek prijaučia rašymui ar patys rašo, todėl tag'inu visus, kurie tik turi noro ir laiko atsakyti į šiuos klausimus savo tinklaraštyje. Smagu, kai gali pats savo kūrybą įsivertinti. Nepamirškite komentaruose nuorodų su savo tag'ais, būtinai užeisiu pažiūrėti!

4 komentarai:

  1. nustebino paskutinis klausimas, kad nenori savo knygos išleisti.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Labai mielas tag'as! :)
    Padariau ir aš:
    https://thatsmylifeeee.blogspot.lt/2018/03/rasytojo-tagas.html

    AtsakytiPanaikinti