antradienis, kovo 27, 2018

Tamsiai mėlynas dangus.

Šiandien aš patenkinta savo gyvenimu, nes troleibuse galėjau sau leisti pasidėti kuprinę šalia ant sėdynes - tiek ne daug žmonių buvo mieste vakare. Patenkinta, nes už savo bandeles, traškučius ir sultis sumokėjau vieną eurą ir šešiasdešimt centų. Patenkinta, nes šiandien galėjau grožėtis tamsiai mėlynu vakaro dangumi, būtent tokiu, kokį paslapčia esu įsimylėjusi. Užvertus galvą ir stebint jį, mintys nukelia į vėjavaikišką vasarą, kur daug juoko, nuotykių, šilumos, saulės ir įkvėpimo. Vasarą, kurios man dar nematyti. Kol kas. Šiandien dangus buvo labai gražus. Mėlynas, o ne juodas kaip derva, kurioje įklimpsti. O mano siela atvira ir jautri kaip žaizda mažiems, vos pastebimiems dalykams, kurie degina savo dailumu ir subtilumu. Mano trumparegės akys fiksuoja kiekvieną mažmožį, kuris iš tiesų nieko nereiškia, bet aš jį priimu kaip kadrą iš bohemiško filmo, kuriame skamba nuostabus muzikinis takelis ir kuriame pasakojama įstabi istorija apie žmones. Todėl šiąnakt savo sielą glausiu prie vėsaus, tamsaus mėlyno dangaus, kad nors kiek atsigautų rytojaus dienai.
Šį vakarą aš labai myliu savo gyvenimą, nes man viskas jauku, subtilu ir paprastai dailu. Egzistencinės krizės atrodo nepasiekiamai toli, ištremtos į negyvenamą salą, nusivylimas savimi kažkur apačioje, atrodo, tuoj tuoj sutrypsiu jį, nepastebėjusi užlipsiu, sunaikinsiu, o visos tos abejonės, kurias taip neseniai jaučiau dėl savęs ir kitų, plūduriuoja kažkur virš mano galvos ir vos tik papūs stipresnis vėjas, jos visos nuskris ir įstrigs medžių viršūnėse, kur jas sukapos varnos. Nors visa tai ir laikina, svarbu man dabar gerai. Tikriausiai išmokau gyventi ta tobula dabartimi. Nei praeitis, nei ateitis neturi prasmės. Viena dėl to, jog jau praėjo ir jos nepakeisi, o kita dėl to, jog dar tik bus ir ją dar tik formuosi. Dabartyje. Labai sveika atsiplėšti nuo to, kas dar tik bus ir truputį paplūduriuoti esamajame laike, kai viskas yra čia ir dabar. Man tai yra labai veiksminga terapija nuo visiškos savęs destrukcijos. O naikinti save aš puikiai moku. Geriau nei kurti. Todėl reikia būti dabartyje, kur įmanoma yra tik kurti ir kur dar nepajėgsi sugriauti ateities, nes ji priklauso nuo dabarties formos.
Aš rami. Nes žinau, kad dabar darau viską, ką galiu, kad nebereikėtų gręžiotis atgal, ten, kur jau viskas sustingę ir suakmenėję.
Tas tamsiai mėlynas dangus šiandien padėjo man rašyti. Ir nors jį bando užgožti visos Vilniaus naktinės šviesos, aš jį jaučiu. Jis ten viršuj, laukia, kada galės sušilti, prisiglaudęs prie degančios nuo gyvenimo mano sielos. Pavasaris ir vasara man nepatinka vien dėl to, jog sutrumpėja naktys ir man lieka mažiau vėsaus dangaus, kuris ramina mane ir mano perštintį nuo dabarties akimirkų vidų.

14 komentarų:

 1. tookią gerą nuotaiką perteikei, atrodo, pati kvėpuoju tuo nakties oru ir žiūriu į mėlyną dangų. labai gražu ❤

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. super, kad pavyko perteikti, tai ką jaučiu! ačiū už komentarą! ♥

   Panaikinti
 2. Labai nuoširdus ir gilus įrašas. Atrodė, lyg pati sėdėčiau tam troleibuse ir užsisvajojusi žiūrėčiau į mėlyną dangų, kaip kiekvieną vasarą - pilną žvaigždžių... :) Ir toliau taip!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ir kaip pas jus tiek minčių tokiems įrašams atsiranda... Aš niekada to nesuprasiu ;')

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. jos tiesiog veisiasi galvoje, tik reikia atrasti laiko užrašyti ;))

   Panaikinti
 4. Tiesiog svaigina toks įrašas, laukiu nesulaukiu kito tavo minčių proveržio. :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Tavo įrašai, bent jau man, yra tiesiog savotiška terapija. Skaitau ir pasineriu, o išnėrus viskas geriau ir vėl atrodo atsirado ir pačiai prasmė kurti ir gyventi dabartyje, negalvojant apie ateitį. Diiidelis ačiū. ♥

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. oo, labai įdomiai pasakei, jog lyg terapija. niekas dar nėra taip sakęs :D ačiū tau labai labai, kad užeini ir kad skaitai! ♥♥

   Panaikinti
 6. Puikus įrašas, įdomi atmosfera, kūryba, teikianti įkvėpimo ir kitiems. https://baltanaktis.wordpress.com/ — naujai iškeptas tinklaraštis, kuriame, viliuosi, atrasi kažką artimo ir sau, taip, kaip aš atradau čia :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. labai smagu, jog pavyko įkvėpti! dėkoju! būtinai užeisiu ir pas tave! ;)) ♥

   Panaikinti