trečiadienis, balandžio 04, 2018

Itin trumpi plaukai ir vakarėlio himnas.

Aš labai seniai kalbėjau apie muziką. Labai seniai pasakojau apie dainas, kurios yra pirmos mano "dažniausiai klausomi" grojaraštyje. Labai seniai nagrinėjau melodijas ir žodžius, harmoningai plaukiančius kartu. Todėl atradusi laisvą momentą ir naudodamasi proga, kad visi po Velykų atostogų universitete lengvai aptingę ir neapkrauna pernelyg didele krūva darbo, rodau jums porą dainų, kurios rytais žadina mane iš miego ir lydi važiuojant namo iš paskaitų.

Lorde - Buzzcut Season
Žinot, dažnai pagalvoju, jog šiuolaikinių žmonių gyvenimas juokingas - mes žiūrime į baisius dalykus per televiziją ir viliamės, jog tai mūsų niekaip ir niekada nepalies, nors visa tai daug arčiau nei gali atrodyti. Apie "modernaus gyvenimo absurdą" ir yra šita daina. Apie tai, kaip žmonės naiviai žiūri į kai kuriuos įvykius, idealizuoja ar romantizuoja tai, kas turėtų būti priimama rimtai ir su geru žiupsniu druskos. Lengvas ritmas, lengva melodija ir labai savotiškas bei įdomus Lorde balsas, kuris tiesiog neša kartu su pačiu kūriniu. Nežinau kur, bet tu tiesiog pasiduodi ir plūduriuoji kartu. Nors ir labai lengva ir šviesi daina, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, iš tiesų ji kalba apie gana tamsius, rimtus ir net liūdnus dalykus. Šiaip pastebėjau, jog apskritai, gana dažnai klausau Lorde ir yra keletas dainų, kurios man tokios artimos, kad net virsta tam tikrų žmonių personifikacijomis. Ar tiesiog gyvais, į ausį kuždančiais prisiminimais melodijos ir prie jos priderintų žodžių pavidalu. Kažkoks fenomenas, kai atlikėjas taip tiksliai gali apibūdinti tavo vidinę būseną ar konkrečius įvykius.

Arctic Monkeys - No. 1 Party Anthem
Ši daina yra labai ironiška. Nes tai ko gero lėčiausia daina iš viso AM albumo, o vadinasi "vakarėlio himnu". Natūralu, jog tikimės kažkokio greito, vietoje sėdėti neleidžiančio gabalo, kuris išlydytų smegenis ir leistų prarėkti balsą, tačiau gaunam labai lėtą, tokį vos ne plaukiantį kūrinį, kuris tiesiog atpasakoja nuotaiką, kuri įsivyrauja vakarui jau gerokai įpusėjus; maždaug ta būsena, kuri apima po vidurnakčio, kai visi lengvai įkaušę, per cigarečių dūmus nebesimato pavargusių, besišypsančių veidų, kurie kalba dalykus, kurių šiaip jau nesakytų, bet kadangi jau naktis, nuovargio ir alkoholio mišinys kerta per smegenis ir sielą, prasideda išpažintys. Nieko daugiau ir nereikia iš tiesų. Drįsčiau teigti, jog tai viena poetiškiausių "Arctic Monkeys" dainų. Galbūt ir viena švelniausių, nes negirdėt jokio aštraus garso. Pats geriausias vakarėlio himnas, kai visi po truputį sminga ant sofų, po stalais ar tiesiog ant žemės.


Be jokios abejonės, jog yra ir daugiau dainų, ne tik šios dvi, tačiau šiuo metu man jos yra vertos naujo įrašo ir keleto sakinių apie jas. O kokios dainos šiuo metu karaliauja jūsų grojaraščiuose?

14 komentarų:

 1. Abi labai gražios. Mano vaisai nesenai atrastas atradimas kuris man žiauriai prie širdies yra : Harry Styles - Kiwi ir Sweet Creature.Jos žiauriai mane užkabino ir tokios grynai mano stiliaus.

  AtsakytiPanaikinti
 2. abi puikios.
  mano grojaraštyje šiuo metu karaliauja lorde, coldplay 'ghost stories' albumas, dar neseniai atrasti alt-j, šiek tiek dainuojamosios poezijos ir roko. žodžiu, daugiausia poetiška, pavasariška muzika.

  AtsakytiPanaikinti
 3. ...o pasauly dar egzistuoja tokių, kurie muzikos neklauso? :DD

  AtsakytiPanaikinti
 4. Artic Monkeys aplamai mylimiausi, o Lorde irgi dažnai įsijungiu, vis ištika lieku jos dainoms :D Šiuo metu pas mane karaliauja Marina and the diamonds - sex yeah; Billie Elish - my boy; Pocachontas - colors of the wind ir Thrice - Black Honey ♥

  AtsakytiPanaikinti
 5. Gal būt mes suprantame ir išjaučiame tai ką Lorde sako vien tik dėl to, kad esame bendraamžiai?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šaunus įrašas, išties aprašyta puikiai nors ir neklausius,rodos,galiu įsivaizduoti kokia tai muzika. Būtinai paklausysiu!

  AtsakytiPanaikinti