sekmadienis, spalio 28, 2018

Kiek "ačiū" telpa į 30 dienų?

Aš mėgstu žodį "ačiū". Jis gražiai skamba ir daug reiškia. Jeigu reikėtų daryti suvestinę, kokį žodį vartoju dažniausiai - "ačiū" būtų vienas iš lyderių. Kas nors palaiko man duris - ačiū, kas nors užleidžia vietą troleibuse - ačiū, padavėjas atneša kolos - ačiū, kasininkė paduoda grąžą - ačiū, kažkas pasveikina su gimtadieniu - ačiū, su Naujais metais - ačiū, su Kalėdomis - ačiū, skaitytojas palieka komentarą - ačiū. Ačiū ačiū ačiū. Man tiesiog smagu dėkoti ir jaustis dėkingai. Todėl, kai Protingos Princesės tinklaraščio autorė sumąstė idėją patikrinti, kiek kartų per trisdešimt dienų mes sakome "ačiū", aš jau nujaučiau, kad tikrai prisijungsiu prie šio projekto-idėjos ir sukurpsiu įrašą apie tai ir tiems, kam jaučiuosi dėkinga ir taip prisidėsiu prie "ačiū" skaičiaus. Juolab, kad jau seniai kažką čia ir berašiau. Taigi.
Ačiū gražiam rudeniui, kurį aš vis fotografuoju, rodau kitiems ir su malonumu spardau didžiules lapų krūvas. Smagiausia buvo rugsėjo pabaigoje dar džiaugtis šiltais orais ir į universitetą eiti tik su džemperiu, jokios striukės, jokio šaliko, jokio žvarbaus rudens. Žinoma, dabar viskas keičiasi, bet viskas čia gerai, pabūsim ir truputį sušalę ir sulyti, gana lepintis saulute ir plius dvidešimt laipsnių temperatūra. Ačiū tėvams, kurie ne tik laukia kiekvieną savaitgalį manęs grįžtančios namo, bet ir sekmadienį įdeda dar šiltos moliūgų sriubos vakarienei Vilniuje. Šliurpdama sriubą iš dubens, mažame bute, vėl noriu grįžti namo ir tiesiog ten būti. Ačiū T., kuris vakar guodė mane dėl mano mirusio šuns ir naktį parašė tokią gražią žinutę, jog ašaros pačios ritosi skruostais tiesiai ant pagalvės. Augintinių netektys yra kažkoks fenomenas, kurio mano protas nesuvokia ir nepaaiškina. Verkti vis tiek norisi, net jei žinai, kad kitaip nebus. Ačiū draugams, kurie neleidžia sau nutolti pernelyg toli ir vis palaiko ryšį, su kuriais bet kada gali išlįsti lauk ir suvalgyti kebabą ar picą, su kuriais gali bet kada susisiekti ir gauti palaikymo/pagalbos ar tiesiog random story of the dayAčiū namų darbams, kurių dėka aš turiu veiklos ir geriau planuoju savo laiką, nešvaistau jo ir atsakingai dėliojuosi dienos darbus. Nes kai nuoširdžiai pagalvoji, ką aš veikčiau kiekvieną dieną grįžusi namo? Galbūt pirmas kelias dienas ir būtų įdomu, tačiau tikrai prieičiau tą ribą, kai man tiesiog nusibostų, išsektų veikla ir aš tiesiog niūriai sėdėčiau ant sofos ir žiūrėčiau į rusvus tapetus. O dabar aš neriuosi iš kailio ir nemėtau laiko veltui, vertinu kiekvieną laisvą valandėlę. Ačiū twenty one pilots už tą nuostabų albumą "Trench", kuriuo aš gyvenu jau keletą savaičių. Aš net nežinojau kaip labai man to reikėjo, kol negavau. Dabar tik klausiu savęs kaip aš be to išgyvenau?
Galbūt dar kažką ir pamiršau paminėti, tačiau buvo smagu kratyti akimirkas galvoje ir ieškoti dėkingumo kruopų. Kviečiu ir raginu prie šios idėjos jungtis ir kitus - tai kaip savotišką terapija, jautiesi toks geras ir lengvas. Ir toks dėkingas. Visiems. Net tam akmeniui, kurį netyčia paspyrei einant namo.

8 komentarai:

 1. įrašas paskatino nerealiai susimąstyti. labai palietė Tavo pastebėjimas, kad dėkingumas - kaip savotiška terapija. pritariu iš visos širdies.
  tavo tekstai nepaprastai įkvepia ♥

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. ačiū Tau! džiaugiuosi, jog patinka ir net įkvepia! ♥

   Panaikinti
 2. Kaip nuostabu! Tokie jaukūs ir tyri tavo žodžiai. Didžiausias ačiū, Akvile, jog nusprendei prisidėti prie šitos mažos dėkingumo akcijos. 💚

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. dėkoju Tau, jog sugalvojai ir įgyvendinai šią smagią idėją! ♥

   Panaikinti
 3. Wow, puikus įrašas. Kažkaip jau pradėjau pasiilgti tavo įrašų, nors niekada nesusimąsčiau patikrinti ar kažką keli :D (Ot mano protas, laukė išskirtinio pakvietimo čia. )

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. ačiū! matai, jeigu tik rašyčiau visiems pakvietimus, kad įkėliau naują įrašą, tai nebūtų kada ir pačių įrašų rašyt :D

   Panaikinti
 4. man patiko! meybe ir pati prisijungsiu prie šios idėjos:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. dėkoju ir džiaugiuosi! būtinai būtinai prisijunk! ♥

   Panaikinti